בוזגלו על ההחטאה: "אוכל את עצמי מבפנים"

תחושות קשות בבית"ר אחרי פ"ת. קלינגר: "החמצה גדולה"

תומר לוי
תומר לוי  16.12.18 - 22:46
תחילת כתבה

סכנת הירידה הופכת לממשית. בית"ר ירושלים לא הצליחה למנף את המומנטום מהניצחון הגדול על הפועל תל אביב במחזור הקודם, כאשר סיימה הערב (ראשון) ב-0:0 ביתי בלבד מול מכבי פ"ת. אמנם הקבוצה של ניר קלינגר עלתה למקום ה-12 בטבלה בעקבות ההפסד של אשדוד, אך היא עדיין במרחק של נקודה מהמקום האחרון. המלאבסים, מנגד, עלו למקום השביעי, אך פספסו הזדמנות לטפס עוד יותר לעבר קבוצות הצמרת.

"אולי בגלל שאני רוצה יותר מדי דברים אז הם הולכים קצת אחרת, אבל אם אני מסתכל על דברים חיוביים, עצם זה שהגעתי לכ"כ הרבה מצבים, אני בטוח שהגול יבוא גם", אמר מאור בוזגלו בסיום. "בפנים אני אוכל את עצמי כרגע ונראה לי שיהיה לי לילה לבן. מה קרה שם? לא נכנס, יש תקופות כאלו שבועטים ליציע והכדור הולך לחיבור, ותקופות שמשני מטרים לא נכנס. אחרי תקופה ארוכה בחוץ עצם זה שאני משחק, אני מרגיש יותר חזק וטוב ועם ביטחון ממשחק למשחק. אני חייב להתאים את עצמי לקבוצה ולדרישות של ניר ולהיות מחויב יותר, כי רק דרך זה נוכל לקחת נקודות, והכדורגל היפה יגיע עוד חודש-חודשיים".

"החמצה גדולה מאד, במחצית השנייה שיחקנו טוב ובראשונה לא כדאי להרחיב את הדיבור, כי לא היה כדורגל", סיכם ניר קלינגר. "בית"ר במחצית השנייה הייתה בית"ר שאני רוצה לראות, עם קומבינציות בהתקפה והרבה מצבי הבקעה. אם הייתי צריך לבקש שחקן טכני שיקבל את המצבים האלו זה מאור בוזגלו, ולצערי לא התלבש לו היום".

"אני חושב שאנחנו עושים סוג של יציבות במשחק ההגנה. לפ"ת יש כלים, סולומון, חביבו, קניוק, לידור כהן. ברור היה שישחקו מתפרצות, וזה לא קל לשחק מול קבוצות כאלו. בית"ר למרות מיקומה צריכה ליזום ולשחק כדורגל של קבוצה שרוצה לנצח, וזה מה שעשינו. אם נמשיך ככה אולי הימים הבאים יהיו טובים יותר".

המאמן הוסיף: "היינו פחות חדים ונחושים, בוזי (מאור בוזגלו) לא היה חד ולערן (לוי) לא נכנסו הבעיטות. גם אינברום במסירה האחרונה לא היה מדויק או החלטה לא נכונה, אבל אלו דברים שמגיעים עם ביטחון. קיבלנו את הקבוצה במצב קשה מבחינה כללית, ואנחנו בסוג של תיקון. ראינו קבוצה מחויבת, לא רק היום אלא גם מול נתניה, משם ממשיכים הלאה. תהליך? אין קסמים שאפשר ללחוץ על כפתור ולהיות מקום 4 או 6. זה סיזיפי, כמו שאני אוהב".

גם אלישע לוי הגיב בסיום: "קודם כל אנחנו תמיד רוצים לנצח. גם היום ראיתם קבוצה שרוצה לנצח. לא חושב שזה היה משחק של 0:0. החמצנו המון, היו ימים שהפסדנו משחקים כאלו. מרוצה מהרבה דקות, ונמשיך למשחק הבא. הקבוצה התייצבה בכל הקשור לספיגות וזה מאד חשוב. אנחנו מייצרים מצבים, ובמשחקים הבאים אנחנו מקווים להבקיע".

"מעט שערים בחלק הקדמי? יש משחקים כאלו ותקופות שהכדור לא נכנס. עשינו הכל היום כדי להבקיע, בנו מהצדדים וייצרנו מצבים נוחים להבקעה. הדבר הנורא ביותר זה לא להגיע להזדמנויות. יש לנו קבוצה טובה ועיקשת ואנחנו גם נבקיע".

הדפס