כץ: "אין בי שמחה לאיד, קלינגר גרם נזקים"

בעלי הפועל חיפה על המאמן. אוסידון: "הלחץ לא עשה טוב"

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.03.19 - 18:16
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים תתארח ביום ראשון אצל הפועל חיפה, ללא ניר קלינגר שיחמיץ את המפגש עם קבוצתו לשעבר בעקבות מצבו הרפואי. בעלי הקבוצה מהכרמל, יואב כץ, התייחס ב"חמש באוויר" (ראשון עד חמישי, 13:00 עד 15:00 ב-5SPORT) למצבו של המאמן, ממנו נפרד בטונים צורמים: "קודם כל, אני מקווה שהכל בסדר איתו ושהוא בריא. בקשר למשחק, כנראה שמישהו אחר יעמוד על הקווים ואני לא חושב שזה יוסיף או יגרע מהתוצאה. ניר מאמן טוב, אבל אני בטוח שימצאו מחליף ראוי גם כן. העיקר שתהיה לו רפואה שלמה. הסכסוך בינינו לא אישי, זה רק עסקים".

למרות הכל, כץ הבהיר שאין בכוונתו להסיר את התביעה נגד המאמן: "הוא גרם נזקים כבדים. בצד האישי, מאחל לו שיהיה מאושר ושיחיה עד 120, אבל אין לזה שום קשר לעובדה שהוא עשה מעשה חמור מאוד. אין בי שמחה לאיד. ביקשתי ממנו פעם אחר פעם לא לגרום את הנזק, לעשות איזה סידור, אבל הוא התעקש. זה לא אישי. אני לא יכול להגיד מה אמרתי לו, כי ידונו בזה בבית משפט. העובדה היא שהוא הפר חוזה, שזה לא הולם לא בישראל ולא בעולם. שוב, זה לא אישי. אני מפריד בין מה שאישי לבין העסקים".

כשנשאל אם הוא עדיין אוהב את קלינגר, השיב כץ: "למה לא לשאול אותו את זה? למה אהבתי אותו, ועל כך שפעם החזרתי אותו מהמדבר ושבפעם השנייה הוצאתי אותו מהקבר. תשאלו למה הוא תקע לי סכין בגב? ולמה אחרי שהוא ירד ליגות עם אשדוד ועם שעריים ולא הייתה לו עבודה, הוא בא אליי ונתתי לו עבודה? לקחתי אותו בפעם ראשונה אחרי שלא הייתה לו עבודה, היה לנו סיכום לשנה שנייה, אבל הוא עזב. תשאלו אותו למה הוא עשה את הדברים האלה?".

גם מנכ"ל הפועל חיפה לשעבר, דורון אוסידון, שמכיר היטב את כץ ואת קלינגר, התייחס למצבו של המאמן: "בית"ר ירושלים זה סיר לחץ. ניר נכנס לשם באמצע העונה, באמצע הלחץ וזה לא היה אידיאלי עבורו. אני מבין את ההחלטה שלו להתקדם. לאמן את בית"ר זה חלום של כל מאמן ולדעתי זה הכריע אותו בקטע הבריאותי. הלחץ מטורף שם. זו תקופה לא סימפטית, אם מפטרים אותך או לא, הסיפור של פלייאוף עליון או תחתון, כל הלחץ של האוהדים והתקשורת, אני בטוח שיש לזה השפעה, איך שלא מסתכלים על זה".

"ניר הוא ווינר מטורף, הכי גדול שעבדתי איתו", המשיך אוסידון. "בימים האחרונים לא ראיתי משהו חריג. ראיתי שהוא לקח מאוד קשה את ההפסדים, במיוחד במשחקים מכריעים וכנראה שכל הלחץ הזה לא עשה לו טוב. זה לא משהו שהוא חלם עליו כשעזב את הפועל חיפה ועבר לבית"ר. לא אמרתי לו ללכת לשם. הוא יותר ותיק ממני בכדורגל בהמון שנים ועבר הכל. הוא הרגיש שמיצה את עצמו בהפועל חיפה כבר בתחילת העונה".

על העונה של הפועל חיפה אמר אוסידון: "הפועל חיפה זה מועדון מאוד משפחתי, כולם חברים של כולם. משהו התפרק שם בצוות, יש שם מחנות בין שחקנים, אלה דברים שאני שומע. באמת שנהנתי מכל שנייה בהפועל חיפה הקהל מדהים והמועדון מדהים. מתסכל שהם לא הצליחו לשמור על ההמשכיות הזאת, כי אם היו עושים עוד עונה בפלייאוף העליון, זה כבר היה משנה את ה-DNA של המועדון באמת, לא כמו הבלחה של שנה אחת, וחבל. אני גם ביחסים טובים עם יואב כץ ואמרתי לו שהם היו חייבים לסיים בפלייאוף עליון".

על דבריו של כץ על קלינגר, אמר המנכ"ל לשעבר: "יואב פגוע מניר בגלל שעזב, הוא לא באמת מתכוון לדברים שאמר. היו תקופות שאכלנו יחד המון ארוחות ערב. תאמין לי שמפריע לו שניר לא במיטבו כרגע. עברתי הרבה בכדורגל, לא הכרתי את ניר טוב לפני הפועל חיפה, אבל בתקופה שעבדתי איתו זה בן אדם טוטאלי, נאמן, מקצוען, רציני ומשקיען. מבין כדורגל. היה לי חיבור איתו. אם אני חוגג, אני משאיר את ניר לעוד עונה ונותן לו לבנות את הקבוצה לעונה הבאה. זה בן אדם שהצליח. אני לא נכנס לשיקולים של בית"ר, אבל זה מה שאני הייתי עושה".

"אני באמת רוצה לאחל לניר רפואה שלמה, וישחזור כמה שיותר מהר", סיכם אוסידון. "אין לי ספק שהוא ימצא את עצמו בצמרת הכדורגל. אומרים כל הזמן שהפועל חיפה הרימה את ניר קלינגר, אבל אני יכול להגיד לך שניר קלינגר הרים את הפועל חיפה. לא רק ברמת האימון, אלא בכל הרמות. גם בניהול הוא עזר לי על בסיס יומי ודאג להחזיק את כל המערכת הזו ביחד. הוא בן אדם מאוד מערכתי".

אוסידון אמור היה להתמנות למנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, אך בסופו של דבר המינוי ירד מהפרק. "בסופו של דבר זה לא יצא, וכנראה ששינו זוארץ לא הלך סתם", הבהיר אוסידון. "אין לי כעסים עליו או משהו. ההתאחדות היא מקום שאי אפשר להעביר שם כלום, כל אחד דואג לאינטרס שלו ולכיסא שלו. אי אפשר לעשות שינוי בשום דבר והוא הבין את זה תוך תקופה מאוד קצרה. זה לא עסק פרטי והשיקולים שם לא מסחריים, אלא רק אינטרסים וזה לא פשוט.

אני חושב שצריך לעשות שם שינוי", המשיך אוסידון. "לצמצם את זה למזכירות של חמישה מקבלי החלטות וזהו. רוצים לקבל החלטה לגבי צמצום ליגה ויש אנשים מליגה א' שלא מוכנים וכל אחד משכנע את השני. צריך חבורת מקבלי החלטות שיקבלו החלטות נכונות לטובת הכדורגל. אני לא חותמת גומי של אף אחד. אני בן אדם דומיננטי עם דעות שיודע מה הוא רוצה בשביל לקדם את הכדורגל, וזה בדיוק מה שלא רצו בהתאחדות. זה היה הפחד שלהם, שיבוא מישהו דומיננטי שרוצה לקדם ולשנות, עם כל הניסיון".

הדפס