אבו יונס: "ברקת נמצאת בימין של הימין"

יו"ר סכנין תקף בדיון: "אני בעד שלום, לא צריך להעניש אותי. אם הייתי ברשימה המשותפת, איך הייתי מתקבל בטדי?"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  20.03.19 - 18:25
תחילת כתבה

עשרה ימים אחרי התקרית הקשה באצטדיון בדוחא, הפועל באר שבע ובני סכנין הועמדו לדין. כזכור, אוהדי הקבוצה מהמגזר ניסו לתקוף את בעלי האלופה אלונה ברקת וקראו לה: "תתביישי, בזכותנו זכית באליפות". אחד מהם הצליח לפרוץ לכר הדשא, אבל נעצר בזמן על ידי המשטרה.

בדיון, יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס פתח במתקפה חסרת תקדים נגד ברקת, שעזבה לטובת הפוליטיקה: "אני מתפלא למה אני פה, מי שיושבת על כסא בעלים של קבוצה ופוליטיקאית צריכה להיות פה. אם אני הייתי ברשימה המשותפת איך יקבלו אותי בטדי? מכאן אולי באה התסיסה. היא (אלונה) נמצאת לא במרץ אלא בימין של הימין של הימין. אני פועל לדו קיום, אותי צריך להעניש על אוהד שקילל?"

"אני ובאר שבע ביחסים מצויינים, אבל יכול להיות שרעש בתקשורת ישרת אותה. מי שפוזל לימין תוקף את סכנין. אני אולי צריך לעזוב את הכדורגל, אני בעד שלום, אהבה, דו קיום ותרומה לקהילה. לא צריך להעניש אותי. אם אתה מחמיר איתנו אתה תוקע את המסמר האחרון בארון המתים של בני סכנין וזה מייאש אותנו לגמרי", הוסיף יו"ר סכנין.

"אני לא יודע למה אני פה, האווירה הייתה קשה בגלל התוצאה. היה פה ניסיון לנפח, רצו להעצים את האירועים. זה שאני פה זה בגלל הרכילות של התקשורת, דבריו של המשקיף הן כדי לבנות תיק. השופט כתב שלא הייתה שום תקרית. מי שאחראי על אבטחת המשחק ועד שהאוטובוס יוצא מהאיצטדיון זאת המשטרה", המשיך אבו יונס וטען: "לא היו עימות בין הקהלים. דו"ח המשטרה תואם לדו"ח השופט במשחק. לא ראיתי שאוהד פרץ, הייתה אווירה לא טובה ואני מגנה זאת. הכעס של הקהל היה על הההנהלה ועל השחקנים שלנו. אנחנו לא באופרה, אנחנו במשחק כדורגל. שיחקנו נגד עשרה שחקנים ולא הצלחנו לכבוש, ובנוסף המצב בטבלה קשה. אני יכול לשלוט על יריקות? הייתה הרגשה שירדנו כבר באותו יום. אני בא בשבוע הבא לטדי ולא זורקים עליי פרחים, מקללים אותו בקללות שאין במילון".

הדיין, גיורא לנדאו אמר: "המשקיף ציין שאוהד של בני סכנין פרץ במטרה לתקוף את שחקני הפועל באר שבע. אנשי ב"ש ספגו יריקות וקללות קשות. כמו כן, ציין כי אחד המאבטחים ניסה לתקוף את אנשי הפועל ב"ש. בכל משחק שקבוצת חוץ לא מנצחת אז אין שירי הלל. רק ליאו מסי יכול לקבל כפיים מהקבוצה היריבה. האחריות על האבטחה חלה על הקבוצה הביתית. בכדורסל מעמידים לדין גם על הקללות, לדוגמא נגד שמעון מזרחי. בוא נשים את הפוליטיקה בצד. אף אחד לא כפה עלייך להיות בכדורגל, אתה קיבלת את ההחלטה".

התובע, עו"ד ניר רשף: "האוהדים של סכנין איימו וירקו על הקבוצה היריבה ואחד מהם פרץ אל כר הדשא ברצון לתקוף ונבלם על ידי הסדרנים. בנוסף, אחד הסדרנים קילל והתקרב בצורה מאיימת לכיוון שחקני ב"ש. העדות של המשקיף מדברת בעד עצמה, צריך לתת חשיבות להיסטוריה והיא שלילית מאוד. כדי לא להתערב אני לא אבקש הפחתת נקודות. אני מבקש שהקבוצה תיענש במשחקי רדיוס עם קהל".

מכבי חיפה נקנסה ב-1,500 שקלים בעקבות השלכת החפצים ע"י אוהדיה במשחק הביתי מול בני יהודה. הדיין נעם ליובין כתב בפסק הדין: "שוב הוכיחה הנאשמת כי הינה נמצאת בחוד החנית בהובלת המאבק וכי פעולותיה ראויות לכל שבח".

הדפס