חיזוק להתקפה: וולשמן חתם בהפועל חיפה

חלוץ נבחרת גיאנה שיחק בליגה הקנדית ובסינסינטי בארה"ב

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  07.07.19 - 15:18
תחילת כתבה

הפועל חיפה מתחזקת. הקבוצה הודיעה היום (ראשון) בצהריים על החתמתו של אמרי וולשמן לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת. החלוץ בן ה-27 שמתנשא לגובה של 1.83 מ', הוא שחקן נבחרת גיאנה, במדיה כבש שבעה שערים ב-13 משחקים. העונה הוא שיחק בפורג' מליגה הקנדית הבכירה  ולפני כן שיחק בסינסנטי מליגת המשנה האמריקאית ובטורונטו מהMLS. וולשמן הוא בוגר אוניברסיטת אורגון סטייט ונבחר במקום ה-16 בדראפט 2013 ע"י טורונטו.

כאמור, וולשמן שיחק בפורג', ממנה הגיע בהשאלה מסינסינטי, שם שיתף פעולה עם דקל קינן. את כל הקריירה שלו העביר וולשמן בארה"ב ובקנדה כשהעונה הוא כבש שער אחד ובישל שניים נוספים. הוא נחשב לשחקן מהיר מאד, יכול גם לשחק באגף ולאחרונה יצר קשר עם מספר גורמים המכירים את הליגה הישראלית ואת הפועל חיפה לקראת החתימה.

החתימה של וולשמן מגיעה אחרי שהפועל חיפה לא מימשה את האופציה על אז'ובל. בימים האחרונים התנהל מו"מ בין הקבוצה להפועל עכו בנוגע לכרטיסו של החלוץ והצדדים היו קרובים לסיכום. במקביל, הפועל חיפה ניהלה מו"מ עם השחקן עצמו, שקיבל הצעה לשכר זהה לזה שקיבל בעונה החולפת. החלוץ הודיע לאנשי המועדון שהוא לא מעוניין לעבור, והעסקה נפלה.

אז'ובל מחזיק בחוזה לעונה נוספת בהפועל עכו מהליגה הלאומית, ובחודש ינואר הוא יוכל לנהל מו"מ עם כל קבוצה שתחפוץ בשירותיו, כאשר בקיץ יהפוך לשחקן חופשי. השחקן עצמו מוכן לשחק בלאומית.