בלבול: "חיפה תתחרה על כל התארים. יגיע חיזוק"

צפו בירוקים מתכוננים ליריית הפתיחה של העונה. חבשי: "המועדון הטוב בארץ"

גיל לוין
גיל לוין  21.08.19 - 14:30
תחילת כתבה

הכל ערוך מוכן לקראת תחילת עונת 2019/20 בליגת העל, ואחת הקבוצות היותר מסקרנות היא מכבי חיפה. הקבוצה מהכרמל תפגוש בשבת את הפועל רעננה ותקווה להתחיל את העונה ברגל ימין, אבל עוד קודם לכן, מרקו בלבול התייצב היום (רביעי) מול המיקרופונים ודיבר על פתיחת העונה.

בלבול פתח את מסיבת העיתונאים עם התייחסות למטרות: "המשפט הראשון שאמרתי כשהגעתי למכבי חיפה זה שמדובר במועדון גדול שצריך להתחרות על כל התארים. הדבר השני היה שאני הולך להצעיר את הקבוצה. עשינו הכנה מעולה, ראיתי הרבה דברים טובים. המטרה המרכזית, מעבר לשילוב הצעירים ולזה שאני רוצה לראות קבוצה תוססת, זה שאני רוצה להתחרות על כל התארים, להיות יותר טובים מהעונה שעברה ולשאוף כמה שיותר רחוק. אנחנו רוצים לראות קבוצה תוססת שמלהיבה את הקהל. אנחנו רוצים שהאוהדים יקומו ויעודדו את השחקנים כמו שעשו מול שטרסבורג. הליגה מאוד שוויונית, היא לא תהיה כמו בעונה שעברה".

על שביעות הרצון מהחיזוק: "לא היה קל להתחזק תוך כדי תנועה, אבל אני הופתעתי מהסגל ומהיכולת. שיחקנו מעולה באירופה והסגל נתן לי חומר טוב למחשבה, למרות שהסגל היה קצר ואנחנו עוד רוצים לחזק אותו ועובדים על זה במרץ. זה סגל שיכול מאוד להצליח ולסחוף את הקהל אחריו. אנחנו מוכנים לליגה. יש פה חדר הלבשה חזק, כל התהליך שעברנו היה יוצא מן הכלל".

בנושא שועה אמר: "מה שאני מדבר עם השחקנים שלי נשאר בארבע עיניים, זה עניין פנימי של המועדון. כל מי שנמצא במכבי חיפה ראוי להיות כאן ויהיה בסגל. תהיה להם הזדמנות שווה להוכיח את עצמם ומי שיהיה טוב באימונים ישחק. אני שמח שחבשי חתם, הוא חלק מהתשתית של מכבי חיפה, אני מקווה שעוד שחקנים צעירים יחתמו על חוזים ארוכים ויהיו הבסיס והשלד של הקבוצה".

בלבול המשיך והתייחס שוב לרכש: "אני מרוצה מהשילוב של שחקני הרכש, הם עוד יעזרו לנו בהמשך. אני מאמין גדול באיכות ולא בכמות, לא רציתי לרצות את כולם אלא לדייק בשחקני הרכש כדי שתהיה תחרות בריאה בקבוצה. עשיתי כברת דרך ארוכה במכבי חיפה, זו זכות גדולה להיות כאן. אני יודע מה זה אומר ויודע שזו קבוצה שצריכה לשחק כדורגל חיובי ולסחוף את הקהל. אני רואה שכבר בתחילת העונה הקהל כן מחובר. מכבי צריכה לשאוף לנצח בכל משחק. מערך הסקאוט? חיפה זה מועדון גדול, זה לא הצגה של איש אחד. עובדים בסבלנות ומחפשים את האיש שמתאים למכבי חיפה".

על רעננה אמר: "זה משחק שונה לגמרי מאירופה. רעננה קבוצה מאוד מאורגנת ואגרסיבית עם מאמן טקטי. תמיד הייתה אגוז קשה לפיצוח, אבל ראינו גם נגד מורה וגם נגד שטרסבורג שיש לנו שחקנים איכותיים בחלק הקדמי. נצטרך להיות זהירים ונבוא מוכנים. מאמין שביחד עם הקהל פה בסמי עופר נפתח ברגל ימין את העונה".

עאיד חבשי הוסיף אחריו: "מאוד התרגשתי לחתום, זה המועדון הכי טוב בארץ, גדלתי פה מגיל קטן. אתם תראו קבוצה לוחמת עם שחקנים שרעבים להצליח, רק ככה נוכל לחזור לצמרת. אני מנהיג ולוקח אחריות, המאמן רואה את זה והאנשים מסביב רואים ומרגישים את זה. התחלנו את העונה טוב באירופה, הגענו מוכנים ושיחקנו כדורגל שמח. אנחנו רוצים להמשיך וחשוב לנו שהקהל יתחבר אלינו. התחלנו דרך בעונה שעברה וננסה להמשיך אותה. הצוות נותן לנו את כל הכלים והביטחון להצליח. פחות דיבורים, יותר מעשים".

"הראש שלי נמצא במכבי חיפה, אני לא יודע מה יקרה בהמשך. אני נותן את כל כולי למועדון, אתם לא יודעים כמה חיכיתי לחתום על חוזה חדש, מאוד התרגשתי, זה כבוד להישאר במועדון הטוב בארץ. למרקו יש חלק לא קטן במהפכת הצעירים. אנחנו שמחים מאוד ששרי הצטרף אלינו, הוא יעזור לנו המון, אבל אני לא רוצה לצאת בהצהרות. הליגה תהיה צפופה מאוד, אבל לא נפחד, נבוא כל משחק כדי לנצח".