איביץ': "למכבי ת"א יש את המועדון והסגל הטוב בארץ"

מאמן מכבי במסע"ת לקראת פתיחת העונה בשבת: "לא מפחד לדבר על אליפות. הודחנו מול סודובה בגלל ההפסד הביתי". כמו כן הבהיר סופית: יאניוטיס לא ישחק מול נס ציונה

גיל לוין
גיל לוין  22.08.19 - 17:45
תחילת כתבה

שבוע לאחר ההדחה מאירופה, הפנים במכבי תל אביב הם קדימה. בשבת, יעלו הצהובים למשחק פתיחת העונה בליגת העל מול סקציה נס ציונה. הערב (חמישי), כינסה הקבוצה מסיבת עיתונאים מסכמת לקראת ההתמודדות מול העולה החדשה בחוץ.

מאמן הקבוצה, ולדימיר איביץ', הפגין ביטחון עצמי אופייני: "אני לא מפחד לדבר על אליפות, זו המטרה הטבעית במועדון כמו מכבי תל אביב. יש פה 22 שחקנים שנמצאים בזכות, הם בקבוצה הטובה ביותר בישראל והם לא סתם כאן. אנחנו מכבדים כל יריב, אבל נבוא להילחם עבור עצמנו, עבור הגאווה שלנו ועבור האוהדים". כאשר נשאל לגבי המשך דרכו, הוא אמר: "אני תמיד רציתי להישאר רק במועדון שסביבת העבודה היא בריאה, יש כאן בעלים שהראה אכפתיות, המועדון במצב מצוין".

בהמשך, התייחס איביץ' גם להדחה מאירופה בשבוע שעבר: "נגד סודובה הודחנו בגלל המשחק הביתי", הוא הודה, "ספגנו כאן שני שערים ממצבים נייחים, וזאת הסיבה שאנחנו מחוץ לאירופה. לנו זה היה הכי קשה, אבל זה היה בעבר. שכחנו מזה כמו ששכחנו מהאליפות. במשחק הגומלין, זה היה דבר שיכול לקרות פעם ב-15 שנה: הם כובשים פעמיים משני מצבים, ואנחנו מגיעים ל-15 מצבים ולא מצליחים לייצר שער. לפעמים צריך מזל, וזה לא היה לנו במשחק הזה".

איביץ' נתן את הכבוד הראוי גם ליריבה שלו בשבת: "סקציה שיחקה כמה משחקים טובים מאוד בגביע הטוטו", הוא אמר, "יש להם הרבה שחקנים חדשים ואיכותיים, ויהיה לנו משחק קשוח נגד יריבה לא פשוטה. אנחנו מתחילים מאפס, השחקנים מוכנים לתת הכל ולהגיע במיטבם למשחק". כמו כן, הוא הבהיר באופן סופי כי השוער היווני אנדראס יאניוטיס לא יהיה בסגל במשחק הקרוב בשל הפציעה ממנה סבל במשחק גביע הטוטו מול קרית שמונה.

מי שדיבר לצידו של הסרבי, הוא איתן טיבי, שחתם על חוזה חדש לאחר שתקופה ארוכה נראה היה שהוא בדרכו החוצה ממכבי: "אמנם לא עזבתי, אבל אני שמח 'לחזור' לקבוצה. גם כשלא שיחקתי, למדתי לתת הכל למען המערכת, וזו גם הדוגמא שאני מנסה לתת לשחקנים הצעירים. שמתי לעצמי דגש לעונה הזו, והמטרה שלי היא לבוא לתחילת העונה בשיא הכושר". באשר לאלי דסה, אמר: "אלי הוא חבר שלי, ואני יודע שמכבי מאוד רצתה אותו, אבל זה לא הסתדר".