ויטור סבל מהתכווצות בשריר: "מרגיש טוב"

בלם ב"ש מרוצה מה-0:0 מול בית"ר, במועדון התאכזבו מקאריו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  26.08.19 - 07:19
תחילת כתבה

בהפועל באר שבע רצו אמנם לפתוח ברגל ימין את העונה עם שלוש נקודות, אבל בסופו של דבר, לא התאכזבו ממש מה-0:0 אמש (ראשון) אצל בית"ר ירושלים. בקבוצה הודו שבעקבות התפתחות המשחק וההתקפות המסוכנות של הירושלמים, לא לספוג בטדי זה בסך הכל "לא רע", כהגדרתו של ברק בכר.

המאמן אמנם הבהיר לשחקנים לפני המשחק כי תירוצים על עייפות לא יתקבלו, אך העומס אכן הכריע, בעיקר במחצית השנייה כשנראה היה ששחקני ב"ש פשוט תשושים. "נכון שאלה לא תירוצים, אבל אי אפשר להתעלם מהעומס שהיה על השחקנים וכולם ראו שבמחצית השנייה היינו עייפים", אמרו במועדון.

אפרופו עומס, מי שהרגיש את זה בעיקר היה מיגל ויטור, שלא הצליח להשלים 90 דקות, חש התכווצות שרירים והוחלף. בקבוצה הסבירו שלקחו בחשבון שדבר כזה יקרה אחרי שהבלם הפורטוגלי חזר לשחק ביום חמישי האחרון מול פיינורד, לראשונה מאז זעזוע המוח שספג בתחילת החודש. "ממשחק למשחק מיגל יהיה 100 אחוז, אבל היה חשוב לנו שהוא ישחק ונעלה עם הכלים הכי טובים שלנו", הסבירו.

"אני מרגיש טוב. שני המשחקים האלו היו לי קצת קשים פיזית מכיוון שהייתי בחוץ שבועיים בעקבות זעזוע המוח ולא התאמנתי באופן סדיר. אני שמח לחזור ואני מרגיש שאני חוזר לעצמי ולכושר הטוב שלי. מקווה שבמשחק הבא גם אשתפר", אמר ויטור.

"אני חושב שעשינו עבודה טובה, בעיקר אחרי המשחק שלנו ביום חמישי שכמעט ולא היה לנו זמן להתאושש", הוסיף הבלם. "כל אחת מהקבוצות יכלה לכבוש וכל אחת יכלה לנצח. לבית"ר יש אולי את החלק ההתקפי הכי טוב בארץ. אנחנו כמובן רוצים להיות קבוצה יותר טובה משנה שעברה אבל נצטרך להוכיח את זה על הדשא". עדיין לא ברור אם בכר ייתן לפורטוגלי לנוח במשחק הגומלין מול פיינורד בחמישי, או שמא לא ירצה לוותר עליו.

בקבוצה היו מרוצים מכך שדווקא כשנשארו בעשרה שחקנים הם היו יותר טובים וזה מראה על אופי, אך בכל זאת הודו שיש בעיה בחלק הקדמי וביצירת מצבים. במועדון מאוכזבים מאוד מאנחל חוסה קאריו, שרחוק מלספק את הסחורה ולממש את הציפיות ממנו עד עתה.

בתוך כך, הפועל ב"ש ותדיראן יוצאות במהלך מיוחד לקידום ערכים חברתיים של סובלנות לקראת הבחירות לכנסת ה-22, תחת המסר "שולטים במזג הישראלי". במסגרתו, במשחק הבית הראשון של האדומים נגד הפועל חדרה ב-1/9/19 השחקנים יעלו למגרש וישחקו עם חולצות עליהן יופיעו המילים: ימין, מרכז, שמאל במקום הלוגו של תדיראן.

במחצית המשחק יוקרן על מסכי הענק באצטדיון טרנר סרט בכיכובם של בן שהר, בן ביטון, דוד קלטינס, לואי טאהא, עדן שמיר, אורן ביטון, רמזי ספורי ושון גולדברג שילבשו את החולצות עם הכיתובים המיוחדים בהתאם לתפקידם במגרש. הסרט יציג סצנות של שחקני הקבוצה ממשחקים ומאימונים ויעביר את המסר מעולם הספורט עם קריאה לאחדות ושוויון לקראת הבחירות הקרבות: "גם כשאנחנו לא מסכימים וכשהעצבים בשיאם, אנחנו לא שוכחים שכולנו חלק מאותה קבוצה ומדינה וכולנו רוצים שהיא תצליח גם בימין, גם במרכז וגם בשמאל. גם על המגרש, גם בבחירות, בוחרים לשלוט במזג הישראלי".