לוי: "קינדה? גם ברקוביץ' ורביבו התקדמו"

מאמן בית"ר: "הסגל קצר. רוצים להתחזק בשני שחקנים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.01.20 - 22:25
תחילת כתבה

עם גדי קינדה או בלי גדי קינדה, בית"ר ירושלים מנצחת. הקבוצה של רוני לוי שמה בצד את כל רעשי הרקע מסוגית הקשר וארה"ב בדרך לניצחון ביתי 1:3 על מכבי נתניה. בכך, הצהובים-שחורים חזרו למסלול הניצחונות אחרי שתי תוצאות תיקו רצופות, התבססו במקום השלישי ושמרו על פער שש הנקודות ממכבי חיפה השניה.

רוני לוי התייחס בסיום לסוגיה הבוערת של השבוע, עזיבתו הצפויה של קינדה: "זה חלק מהמשחק. שחקן מתפתח ומתקדם לרמות גבוהות וזה כיף למאמן שיש הצעה ומוכרים אותו. זה קרה לי בחיפה עם חיים רביבו סרגיי קאנדאורוב ואייל ברקוביץ'. כמאמן יש פגיעה ברמה המקצועית בקבוצה, אבל אי אפשר לעצור את זה. נצטרך להתחזק וזה טבעי בעיניי".

למרות הניצחון, המאמן חושב על חיזוק: "אנחנו במקום 3 ושחקן משמעותי עוזב אותנו. נראה אם נצליח להתחזק בחלון ההעברות. הסגל מאוד מאוד קצר, זו עובדה. אם נתחזק בשני שחקנים שאני חושב שאנחנו צריכים, נוכל לדבר על העתיד".

"לא נכנסנו כל-כך טוב למשחק, אבל ככל שהוא התקדם השתפרנו והצגנו יכולת טובה בחצי השני", ניתח לוי את מה שקרה על הדשא בטדי. "כשחסרים כ"כ הרבה שחקנים, הצעירים מקבלים הזדמנות ואתה חושש כי הביטחון שלהם מוטל בספק, אבל בסופו של דבר כל מי ששיחק עשה עבודה טובה וזה נותן תקווה להמשך".

על האפשרות ששלום אדרי ייכנס לנעליו של קינדה אמר המאמן: "שלום מאוד מוכשר, התקדמותו מצוינת. אנחנו צריכים לזכור שזה שחקן ששיחק בליגה השלישית בשנים האחרונות, לוקח זמן לעשות התאמות לליגת העל. הוא עושה  את זה יפה מאוד וכל פעם שהוא נכנס הוא עושה שינוי. שלמה שרף אמר לי שלפעמים שהשחקן ה-12 הוא הכי חשוב, אנחנו משתמשים בו כרגע איך שאנחנו רואים לנכון. יגיע הזמן שלו והוא ישחק יותר".

כוכב הניצחון, לוי גארסיה, התייחס לחסרונם של פרדי פלומן וקינדה: "שחקנים צריכים להתעלות במקרים כאלו ואולי לקחתי את זה על עצמי. גדי ייחסר בוודאות, אנחנו נמצא פתרונות ונהיה טובים יותר. אנחנו נתגעגע אליו, זו הרפתקה חדשה בשבילו ונאחל לו בהצלחה".

"שיחקנו כדורגל טוב במחצית הראשונה, אך בית"ר עשתה בליץ של 20 דקות במחצית השנייה והכריעה את המשחק", אמר מאמן מכבי נתניה סלובודן דראפיץ', שקבוצתו ספגה הפסד חמישי בששת המשחקים האחרונים.

לגבי חוסר היציבות אמר המאמן: "התחלנו לא טוב את העונה, אבל חזרנו לליגה כמו שצריך. אנחנו משחקים יותר טוב מההתחלה, אבל צריכים להתחזק בכמה עמדות. מצאנו את הסגנון שלנו. אנחנו משחקים בשיטת יהלום ולוחצים בכל המגרש. למרות התוצאות, היינו טובים גם בהפסדים. חסר לנו קצת עומק ואני מקווה שנקבל גם את זה בהמשך".

על משחק ההגנה של קבוצתו אמר דראפיץ': "כשאתה משחק לחץ גבוה, אתה צריך הגנה יציבה. אנחנו מנסים לעשות הכל. לא התחזקנו מתחילת העונה, שנה שעברה בורנשטיין ו-ורגוץ', שעשו עבודה מצוינת עזבו. צירפנו שחקנים במקומם, ניסינו לייצב את החלק האחורי ולא הצלחנו. אנחנו עדיין מחפשים פתרונות. עם זאת, הכדורגל הוא נזיל ואם נסיים בפלייאוף העליון זו תהיה עונה קסומה".

קפטן היהלומים, אלמוג כהן אמר בסיום: "לא היינו טובים במחצית השניה. אין תירוצים. אנחנו עם חמישה הפסדים בשישה משחקים, אבל שיחקנו טוב בכולם. זה מתסכל לצאת בלי כלום, תחושה של לוזריות. אנחנו מתחילים להתרחק מהפלייאוף העליון ונקווה לנצח את הפועל חדרה במחזור הבא. התאוששנו מההפסד בגביע, אבל אחרי המשחק הערב התחושות האלה חוזרות".