אלמוג כהן: "ציון העונה של נתניה עד עכשיו? שלוש"

הכרטיסים האדומים ("אני לא שחקן פראי"), הביקורות ("מקבל באהבה"), אייל סגל ("אפשר לשפר את המצב") והחוזה ("מוכן לקצץ"). קפטן היהלומים פותח את הפצעים במגרש פתוח

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.02.20 - 18:30
תחילת כתבה

לאחר שנים רבות ומוצלחות בגרמניה, אלמוג כהן חזר בקיץ האחרון לליגת העל וחתם בקבוצה בה החל את הקריירה הבוגרת - מכבי נתניה. הקשר קיבל את סרט הקפטן והקהל הכין לו ולשחקנים שהגיעו קבלת פנים מיוחדת במינה. כעבור כחצי שנה, ניתן לקבוע כי גודל האכזבה כגודל הציפייה. אחרי 23 מחזורים, נתניה מדורגת במקום התשיעי בטבלה, כשבמאזנה יותר הפסדים מניצחונות והפרש שערים שלילי. כהן עצמו כבר הורחק שלוש פעמים, ואנחנו רק בחודש פברואר. בריאיון ל'מגרש פתוח' הקשר שפך אור על העונה שעברה עליו ועל הקבוצה עד כה.

"מתחילת העונה עשיתי 28 עבירות, זה עבירה וקצת למשחק. אני לא חושב שאני שחקן פראי או משהו כזה, לצערי במשחק האחרון הייתי אגרסיבי מדי והיו פאולים קטנים שיכולתי לוותר עליהם. מצד שני, אני שחקן שנותן את כל כולו. כואב לי על האדומים שקיבלתי. אני בתקופה מצוינת ומדברים על האדומים יותר מהתקופה שאני נמצא בה".

למרות הצעות מב"ש ומכבי חיפה, כהן בחר לחזור דווקא לנתניה: "אני חושב שאני בעונה די טובה, מבחינה סטטיסטית אני אולי בעונה הכי טובה בשנים האחרונות. מבחינת הקבוצה, ברור שאנחנו מאוכזבים. עשו הרבה טעויות בקיץ, ציפינו יותר משחקנים שלא איתנו היום, וזה יכול לקרות. המועדון מתנהל בצורה מדהימה, יש לנו מאמנים ואת אייל סגל שנותנים את כל הגב. בתחילת העונה קיבלתי את הביקורת באהבה והם יכולים להעיד על כך. ברגע שהביקורת מגיעה מאנשים שאולי יש להם אינטרס מסוים, אז אני לא מתייחס לזה. אם מדברים איתי מקצועית אני מקבל את זה".

נתניה היא קורבן של הציפיות שהיא עצמה יצרה?
"בטח, אני מסכים. הציפיות היו גדולות בתחילת העונה. מבחינה אישית אני חושב שהיה חסר לנו שחקן כמו חן עזרא. אני שמח שהוא איתנו ואם היה מגיע בקיץ אני חושב שהעונה הייתה נראית אחרת. גם מהטעויות האלו נלמד".

כהן התייחס לסוגייה סביב הבעלים אייל סגל: "לא אנחנו השחקנים גרמנו לו לעזוב אני חושב. יש הרבה אנטי כלפיו מהרבה מקומות בתקשורת. אייל רואה וקורא הכל, כשמדברים שהוא נותן מכיסו וזמנו ופתאום מקבל ביקורת זה מאוד פוגע בו. אלה ביקורת שהוא לא קיבל בשנים האחרונות. הוא לא חשב שזה יכול לקרות וזה קרה. אני חושב שאפשר לשנות את המצב, אייל בחור אמוציונלי מאוד, זה לא עוד בעלים. הוא אוהב ורוצה להיות פה. רק דרך האהבה אפשר אולי להשאיר אותו".

קיצוץ בחוזה? יש סיכוי כזה?
"ברור. אם יבקשו גם אני אקצץ. לא באתי לפה בשביל כסף, ויתרתי על כסף כדי להיות פה. מה שיבקשו אעשה בשביל המועדון. זה בית ובית לא עוזבים כ"כ מהר".

מה הציון שהיית נותן לנתניה עד היום?
"3. אם נגיע לפלייאוף אולי 6. אני מאוד ביקורתי ואחד שתמיד רוצה שהכל יהיה מושלם. אנחנו עובדים טוב והמועדון מתנהל ברמה מאוד גבוהה. השנה לצערי זה לא התחבר כמו שרצינו, יותר מדי עליות וירידות.
מקווה שנעשה פלייאוף כדי שיהיה טעם מתוק מהעונה הזו".