הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"היו אימונים שהקאתי": נמני נזכר באתלטיקו

המסע לחו"ל, החזרה והאליפות האחרונה במכבי. צפו בראיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.04.20 - 07:07

תגיות: אבי נימני

תחילת כתבה

משבר הקורונה אמנם הביא עלינו לא מעט צרות הן בריאותיות וכן גם מבחינה ספורטיבית. אבל אם יש דבר שספק גדול שהוא יחזור אלו הסיפורים הנפלאים מפיהם של אגדות ספורטיביות. הערב (חמישי) מי שדיבר על רגעים נפלאים מהקריירה שלו הוא אחד מגדולי הכדורגלנים בישראל - אבי נימני, כשעלה ב"מגרש פתוח".

רובנו זוכרים את נימני כמובן מהקריירה הארוכה במכבי תל אביב וכן גם משתי העונות בבית"ר ירושלים, אבל מה שקצת נשכח אלו הקדנציות הקצרות במיוחד באתלטיקו מדריד ודרבי קאונטי. נימני דיבר על הקריירה באירופה מעט כפספוס: "אם הייתה לי אז את המודעות להתאמן כמו שצריך, הקריירה שלי הייתה הולכת למקומות גבוהים הרבה יותר".

נימני שמהסיבוב הקצר שלו חזר לקבוצת נעוריו התסכל על הדברים במעט חרטה: "בדיעבד זאת הייתה טעות גדולה לחזור לישראל, נהניתי לשחק באנגליה, אבל נתנו לי חוזה גבוה יותר בארץ והחלטתי לוותר על החלום האירופי. אבל בכל מקרה אני לא מצטער על כלום".

"כשעברתי לאתלטיקו מדריד, הגעתי ממכבי ת"א ונחשבתי בין השלישייה המובילה בכדורגל הישראלי באותה תקופה", אמר החלוץ לשעבר, כשהוסיף על הקושי הגדול במדריד: "תוך זמן קצר שיחקתי עם הכוכבים הכי גדולים בעולם, אלו שראיתי בטלוויזיה ורק חלמתי להיות איתם". נימני הוסיף מדוע הוא לא הצליח בקולצ'נרוס: "הכל קרה מהר. אחרי שבועיים שם, התחלתי להבין שהאימונים מאוד קשים והיו שניים שלושה אימונים שפשוט הקאתי".

למרות הפספוס במסע האירופי שלו, נימני - מלך השערים של מכבי תל אביב בכל הזמנים, כמובן נגע בשני רגעים מיוחדים עבורו מהימים בצהוב-כחול: "היו הרבה רגעים טובים, למשל האליפות הראשונה שלי. הייתי ילד בן 18 עם אברהם גרנט, הצגתי יכולת טובה והייתה לנו עונה מצוינת".

גם לאוהדים הצעירים יותר נימני סיפק פנינה נוסטלגית, כשדיבר על עוד רגע שזכור לו במיוחד וזה עונת האליפות תחת ניר קלינגר: "לא התלבשתי להרבה משחקים. לחזור לשלושת המשחקים האחרונים כשאתה לא בכושר משחק ולקחת אליפות - זה בלתי נשכח מבחינתי".