הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפאזל הושלם: 32 העולות למונדיאל

ההעפלה של פרו סגרה את הרשימה לרוסיה 2018: אילו נבחרות עלו, איך הדרגים נראים ומתי תתקיים הגרלת שלב הבתים? אנחנו עושים לכם סדר ב-32 העולות למונדיאל ה-21

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.11.17 - 06:30

תגיות: גביע העולם

תחילת כתבה

תמונת המונדיאל הושלמה. פרו נכנסה אחרונה לרשימה, 32 נבחרות הבטיחו את מקומן ברוסיה 2018 והפאזל ברור לקראת הגרלת שלב הבתים שתתקיים ב-1 בדצמבר בקרמלין. חגיגת הכדורגל הגדולה בעולם תיפתח ב-14 ביוני 2018, עם משחק הפתיחה של הנבחרת המארחת רוסיה באצטדיון לוז'ניקי במוסקבה.

32 הנבחרות יתחלקו באופן מסורתי לשמונה בתים של ארבע. כאשר שתי הראשונות יעפילו לשמינית הגמר. רוסיה תשובץ באופן אוטומטי לבית 1 משום שהיא המארחת. בהגרלה עצמה יהיו שתי הגבלות: הראשונה היא שנבחרת מאותו דרג לא תוכל להיפגש בשלב הבתים. השניה היא שנבחרת מאותה קונפדרציה לא תוכל להפגשנה, כאשר לגבי הנבחרות האירופיות, לא יוכלו להיות משובצות יותר משתיים כאלה באותו בית.

החלוקה לדרגים נעשתה לפי חישוב של דירוג פיפ"א נכון לחודש אוקטובר. עלייתה של פרו הכניסה אותה ברגע האחרון לדרג מספר 2, מה שדחק את דנמרק לשלישי ואת סרביה לרביעי. יחד עם שבדיה, שתי הסקנדינביות נראות כמו האיום שרוב הנבחרות ירצו להימנע ממנו בדרג, בעוד אנגליה וספרד כמובן בולטות בשני.

העולות לפי דרגים (הנבחרות המודגשות עלו):
1: רוסיה, גרמניה, ברזיל, פורטוגל, בלגיה, ארגנטינה, פולין, צרפת.
2: ספרד, פרו,
שוויץ, אנגליה, קולומביה, מקסיקו, אורוגוואי, קרואטיה.
3: דנמרק
, איסלנד, קוסטה ריקה, שבדיה, טוניסיה, מצרים, סנגל, איראן.
4: סרביה, אוסטרליה, יפן, מרוקו, פנמה, ניגריה, דרום קוריאה, ערב הסעודית
.