בזכות עצמי משונה. צפו: סנגל העפילה לגמר אליפות אפריקה

שוער טוניסיה הדף כדור לראש של ברון (100) וסידר 0:1 לירוקים, שהגיעו למעמד בפעם השניה אי פעם

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.07.19 - 21:33

תגיות: טוניסיהסנגל

תחילת כתבה

שני פנדלים מוחמצים, הארכה מסמרת שיער, רגע שנוי במחלוקת בחסות ה-VAR וטעות שוער מזעזעת אחת - בחצי גמר אליפות אפריקה בין סנגל לטוניסיה היה הכל מהכל. האריות של טראנגה ניצחו 0:1 קטן והבטיחו את המקום בגמר הטורניר בפעם השנייה שלהם אי פעם. בדרך לתואר היסטורי?

סנגל סומנה מתחילת הטורניר כפייבוריטית להניף את הגביע והדור החדש שלה, בראשות סדיו מאנה וקלידו קוליבאלי נתן לה הרבה תקווה. האריות של טראנגה לא ממש הרשימו, אבל עושים את העבודה פעם אחר פעם ומגיעים מפוקסים במאני טיים. לדור הנוצץ של 2002 שהגיע לרבע גמר המונדיאל וגמר אליפות אפריקה יש תחלופה ראויה בהחלט.

גם בחצי הגמר סנגל הראתה עליונות מוחלטת, אבל סבלה מהרבה מאוד חוסר מזל. מאנה, שנאבק על מלכות השערים של המפעל, לא סיפק את הסחורה ורשם מספר החמצות נוראיות מול השער האדום, בעוד אמבאייה ניאנג ששב להרכב במקום באלדה קייטה, נראה רע.

דווקא טוניסיה הייתה יכולה לעלות ליתרון קודם כשקיבלה פנדל בדקה ה-76 בגלל יד של קוליבאלי, אבל פרג'אני סאסי שלח אותו לידיים של אלפרד גומיס. שש דקות לאחר מכן, חסין מווז היה הגיבור של האדומים כשהציל פנדל של הנרי סאייבה וגרר את המשחק להארכה.

לרוע מזלו של מווז, הדיפת הפנדל נשכחה לו מהר מאוד והוא היה חתום על אחד מהשערים העצמיים המשונים שנראו במפעל. בדקה ה-100, השוער האומלל הדף בעיטה חופשית שהוגבהה לרחבה היישר לראש של דילן ברון, שנכנס באיטיות לרשת. טוניסיה הייתה יכולה לחזור לעניינים ואף קיבלה פנדל שני אחרי נגיעת יד של אידריסה גאנה גאייה ברחבה, אבל אחרי בדיקה ב-VAR הוא נפסל בצורה שנויה במחלוקת. האריות של טראנגה עשו את המוטל עליהם ומחכים למנצחת במשחק בין אלג'יריה לניגריה.

הרכבים
סנגל: אלפרד גומיס; לאמין גסאמה (מוסא וואגה, 110), קאלידו קוליבאלי, שייקו קויאטה, יוסוף סבאלי; אידריסה גאנה גאייה, באדו אנדיאייה (סאליף סאנה, 82), הנרי סאייבה; קרפין דיאטה (איסמעילה סאר, 68), סדיו מאנה, אמבאייה ניאנג (אמבאייה דיאגנה, 64).

טוניסיה: חסין מווז; עוסמה חדדי, יאסין מריח, דילן ברון, מוחמד דראגר; אלייס שחירי, פרג'ני סאסי (אניס באדרי, 107), איימן בן מוחמד (חיילן חללי, 82), ווהבי חאזרי, טאהא יאסן חניסי (פיראס שוועט, 118); יוסף מסקאני (נעים סליטי, 46).

מהלך המשחק
סנגל שלטה מהפתיחה ואחרי חמש דקות ניאנג רשם איום ראשון על השער עם בעיטה מחוץ לרחבה שחלפה הרחק מעל לשער. שתי דקות עברו, קרן של סאייבה הגיע לניאנג שניסה את מזלו עם העקב, הכדור פגע בשחקן הגנה טוניסאי ויצא לקרן נוספת. בדקה ה-22, מסאקני היה יכול לסדר יתרון לטוניסיה. חאזרי הרים קרן מימין והקפטן נגח מחמישה מטרים החוצה. יוסוף סבאלי שלח כדור מסובב מסף הרחבה היישר לקורה השמאלית של השער הטוניסאי (26). בדקה ה-37 מאנה נשלח נהדר וחדר לרחבה, אבל נתקל בניאנג שלקח את הכדור ובעט החוצה. דקה לאחר מכן, גאייה השאיר את מאנה מול מווז, החלוץ כבר עבר את השוער, אך בעט מזווית לא נוחה החוצה. 0:0 במחצית.

בדקה ה-48, חניסי קיבל כדור ארוך וניסה להקפיץ מעל גומיס, אבל פספס את המסגרת. עוד הזדמנות גדולה לטוניסיה הגיעה דקה אחרי המצב של חניסי. סאסי קיבל כדור בתוך הרחבה, עבר שני שחקנים וירה לפינה, גומיס מתח איברים והדף. בדקה ה-57 שוב מאנה נשלח למאבק מול מווז, החלוץ ניסה לעבור אותו במקום לבעוט והשוער קטף את הכדור מרגליו. חניסי נשלח לאחד על אחד מול גומיס, אבל ניסה לעבור את השוער ללא הצלחה (65). פנדל לטוניסיה! סאסי שלח בעיטה מחוץ לרחבה שפגעה ביד של קוליבאלי, השופט הצביע על הנקודה (73). סאסי עצמו נשלח למשימה, אבל בעט פנדל חלש ושטוח היישר לידיים של גומיס. שש דקות עברו והפעם סנגל קיבלה פנדל!!! ברון הכשיל את קויאטה ברחבה, השופט הצביע על הנקודה! מאנה זז הצידה, סאייבה לקח את הבעיטה ושלח כדור לפינה, מווז זינק והציל! עדיין 0:0! אחרי 90 דקות מאופסות, הולכים להארכה.

שער!!! 0:1 לסנגל!!! איזו טעות נוראית של מווז! בדקה ה-100, כדור חופשי ירוק הוגבה לרחבה והשוער הדף היישר לראש של ברון ההמום. לא יאמן! פנדל לטוניסיה!!! בדקה ה-112, כדור פגע בידו של גאייה ברחבה, השופט הצביע על הנקודה. אחרי בדיקה ב-VAR, הפנדל נפסל בצורה מאוד שנויה במחלוקת. המשחק נגמר!!! 0:1 לסנגל שעולה לגמר אליפות אפריקה!!!