3:4 לטדה על גוואנגז'ו, שער לערן זהבי

החלוץ הוביל קאמבק תוך שתי דק', אצ'ימפונג כבש בדקה ה-93

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.03.19 - 16:27
(עמוד הטוויטר הרשמי של רועי תדמור)
(עמוד הטוויטר הרשמי של רועי תדמור)
תחילת כתבה

כנראה שמחוץ לסמי עופר הכל הולך יותר קשה לערן זהבי. החלוץ הישראלי יצא עם קבוצתו למשחק חוץ נגד טיאנג'ין טדה במטרה להשיג ניצחון ראשון העונה בליגה הסינית, אלא ששוב ההגנה הרעועה של ‏דראגן סטויקוביץ' אמרה את המילה האחרונה וספגה שער דרמטי בדקה ה-93 בדרך ל-4:3 מאכזב. שערן של ערן זהבי לא הספיק, דיא סבע נותר מחוץ לסגל בעקבות מגבלת זרים.

בעקבות ההפסד ולמרות שער רביעי העונה של ערן זהבי, החבורה של סטויקוביץ' נותרה עדיין ללא ניצחון ובשבוע הבא מצפה לה דרבי מול אברגראנדה. אם לא די בכך, זוהי פתיחת העונה הגרועה ביותר של המועדון מזה 6 שנים.

כבר מהפתיחה הבעיה המרכזית של האורחת הייתה בחלק ההגנתי וטדה הייתה זו ששלטה בקצב. ניסיון מסוכן של ערן זהבי כבר אחרי חמש דקות של כדורגל אמנם הכניס את גוואנגז'ו לעניינים אבל לא העלה אותם על לוח התוצאות. מן העבר השני, מיראחמטיאן מוזפר ושיה וו-ג'ין ניצלו צמד בישולים של פרנק אצ'ימפונג כדי להעלות את המקומיים ל-0:2 מהיר. גוויי הונג עוד הספיק לצמק לקראת הירידה להפסקה.

המגמה נמשכה במחצית השנייה ונראה היה ששער שלישי, הפעם של ג'ונתן, סגר את הסיפור בדרך להפסד ראשון העונה של האורחת. אלא שאז נכנסו לתמונה זהבי ודמבלה. שני הכוכבים של המושבה הישראלית רשמו צמד שערים תוך שתי דקות רגע לפני הסיום (84+86) וקבעו שוויון דרמטי שמשקף את המתרחש על הדשא, אבל אצ'ימפונג היה חתום על אקורד הסיום של ההתמודדות עם שער נהדר בדקה ה-93 שהעניק את שלוש הנקודות לטדה, שהשיגה ניצחון ראשון העונה.

מהלך המשחק
פתיחת המשחק הייתה בסימן טדה, ששלטה בקצב המשחק אך לא הגיעה למצבים ממשיים ליד השער של גוואנגז'ו. מן העבר השני, אחרי כמה דקות של הלם, ניסיון ראשון של זהבי הכניס את החבורה של סטויקוביץ' למשחק, אבל זה לא מנע מיראחמטיאן מוזפר (20) להעביר כדור רוחב מדויק שלא פגש באף שחקן, הטעה את השוער וחדר לרשת של האורחת. 1:0 לטדה.

הלחץ המקומי נמשך וכעבור שמונה דקות בלבד פרנק אצ'ימפונג, מבשל השער הראשון, חלף ללא קושי על פני כל ההגנה של גוואנגז'ו והעביר רוחב לכיוונו של שיה וו-ג'ין (28) שלא התבלבל והכפיל את התוצאה. 2:0 לטדה, שניצלה את האין הגנה של האורחת. גוואנגז'ו לא התייאשה ובדקה ה-39 גוויי הונג צימק ונגח לרשת את שער הבכורה שלו בקבוצה. 1:2 מקומי בהפסקה.

המגמה נמשכה במחצית השנייה וכבר בדקה ה-53 ג'ונתן כבש את השלישי עם פצצה אדירה מסף הרחבה לאחר בישול של ואגנר שנחתה ברשת של גוואנגז'ו ואולי הוציאה את הרוח מהפרשים של האורחת. 1:3 לטדה. אם לא די בכך, סטויקוביץ' נשאר בשערה שחקנים לאחר שלו לין החליף דברים עם השופט וראה את הצהוב השני.

דווקא בדקות שהיה נראה שהמשחק גמור, ערן זהבי נכנס לעניינים. החלוץ הישראלי קיבל כדור רוחב נהדר והצליח לצמק את התוצאה ל-3:2 כשהשעון מראה 84 דקות. שתי דקות מאוחר יותר, מוסא דמבלה עלה גם הוא על לוח התוצאות ואיזן את התוצאה עם טיל אדיר מחוץ לרחבה. גוואנגז'ו מאזנת ל-3:3. הדרמה נמשכה ובתוך תוספת הזמן אצ'ימפונג (93) הרס את הקאמבק עם שער נהדר שקבע 3:4 לטדה בסיום.