גם השנה: פוטבול מנג'ר תורגם לעברית

התאמת המשחק לשפת הקודש הסתיים. רוצו לשחק ולנהל

מתן בן ישי  03.12.17 - 14:30
תחילת כתבהגם השנה, כמו ב-11 שנים האחרונות, קהילת FMisrael, קהילת הפוטבול מנג'ר הישראלית, גאה להציג את "טלאי העברית 2018", תרגום מלא של המשחק "Football Manager" לשפת הקודש. עבודה קשה הסתיימה בתרגום המשפטים וקטעי הטקסט החדשים שכולל המשחק, המנג'ר ההחדש והטוב ביותר בסדרה עד כה.

למי שאינו מכיר את המשחק, מדובר בסימולטור הכדורגל המציאותי ביותר לפי טענת רבים, ובניגוד למשחקים כמו פיפ"א או פרו אבולושן, עיקר המשחקיות הוא לאו דווקא במהלך המשחק עצמו, אלא בניהול הקבוצה מצד המאמן. המשחק יוצא באופן שנתי למחשב האישי, וקיימת לו קהילה עצומה ומגובשת בארץ שכל שנה גוררת אליה עוד ועוד שחקנים שמתמכרים למשחק, מכיוון והוא דורש יכולת מחשבה חכמה, טקטית ועסקית מצד השחקן על מנת לשמור על הרמוניה ודינמיקה קבוצתית, לכל החלטה יכולה להיות השפעה שלמה על הקבוצה ותפקודה במהלך העונה.

הטלאי ניתן להורדה , והוא שוקל כ-6 מגה לבד, זמין להורדה מהירה וחינמית דרך מאגר ההורדות של אתר הקהילה. הטלאי עובד עם כל הגרסאות של המשחק, אינו מחייב להתחיל משחק חדש, ופועל גם על משחקים שמורים. לאחר הורדת הטלאי וסיום ההתקנה האוטומטית, יש להפעיל את המשחק, ובמסך ההגדרות יש לשנות את שפת המשחק לעברית (Hebrew). אך בכדי ששמות המדינות, המפעלים והקבוצות יופיעו בעברית - יש צורך להתחיל במשחק חדש. בעת פתיחת משחק חדש יש לוודא בתפריט "מאגר הנתונים" שבהגדרת "קבצי עריכת נתונים", האפשרות המסומנת היא עברית.

נכון לעכשיו זוהי לא הגרסה הסופית, מכיוון ולא כל הטקסטים מתורגמים במשחק וחלקם נותרו באנגלית, כמו מערכת העזרה שמגיעה עם המשחק (How To) שתורגמה באופן חלקי בלבד, אך ממנהלי הקהילה נמסר כי כל החלקים הללו יתורגמו במלואם וישוחררו בגרסאות הבאות. טלאי העברית הוא ללא ספק הפרוייקט הכי גדול שנעשה בקהילת מנג'ר הישראלית מאז ומעולם, והוא יוצא בזמן שיא של שלוש שבועות בלבד לאחר שיחרור המשחק.

 

הדפס