הסוף לקללות ונאצות ב-Rainbow Six Siege

מערכת הרחקה חדשה תסלק שחקנים "רעילים" במשחק הרשת

מתן בן ישי  04.03.18 - 17:12
תחילת כתבה

מי לא מכיר את החוויה הזו, שהוא משחק במולטיפלייר, וכנראה שהוא קצת פחות טוב מחבריו לקבוצה או מיריביו ברשת, כך שכל כישלון גורר תגובות חריפות הנוגעות לזהות המינית, או רחמנא לצלן, לאמא של השחקן? כנראה שכולם.

נראה כי בחברת יוביסופט החליטו לשים סוף להתנהגות "ארסית" של שחקני Rainbow Six: Siege ברשת, והחל משבוע הבא תיכנס לפעולה מערכת סינון חדשה, אשר תעניק באן לשחקנים "רעילים" במשחק.

מיוביסופט נמסר: "החל משבוע הבא נבצע שינויים במערכת שבה אנו משתמשים על מנת להעניק "באן" (הרחקה משרתי המשחק) לשחקנים אשר משתמשים בסלנג הומופובי, גזעני, ודיבורי שנאה בכלליות בזמן המשחק. המשתמשים יקבלו באן לתקופה של יומיים, שבוע, 15 ימים, או באופן קבוע, בהתאם לחומרת המקרה. כל תוכן שיוכל להתפרש כלא חוקי, מסוכן, מאיים, וולגארי, גזעני, סקסיסטי, ופוגעני ייאסר.

שחקנים יוכלו לראות חלונית אשר תצוץ ותסביר מדוע הם קיבלו את הבאן, בנוסף, הודעה כללית לשאר המשחקים תפורסם במהלך המשחקים בצורה גלובלית, כמו במצב בו שחקנים קיבלו באן מכיוון שרימו במשחק".

 

 

נאמר כי המערכת איננה תתבסס על דיווחים של השחקנים, וכי מדובר במערכת אוטומטית אשר תבצע את התהליך, אך זה לא אומר שביוביסופט יתעלמו מהפידבק אשר יספקו הגיימרים לחברה. במידה ושחקן יקבל מספיק דיווחים מהקהילה, המערכת תדע לזהותו יותר במהירות וביעילות וכך לטפל בבעיה. במידה ובוצעה טעות ע"י המערכת, לשחקנים תהיה גם את האפשרות לערער על ההחלטה.

למי שאינו מכיר, Rainbow Six Siege הוא משחק יריות קבוצתי הדורש חשיבה וטקטיקה מצד השחקנים, בו  בוחרים דמות, והמטרה היא לנצח את הקבוצה היריבה באמצעות שימוש ביכולות המיוחדות של כל הדמויות בדגש על עבודת צוות ושיתוף פעולה. המשחק תפס תאוצה בשנים האחרונות, במיוחד עם עדכונים שוטפים במהלך השנה אשר דואגים לרענן את תוכן המשחק. מכיוון והמשחק שם דגש על עבודה קבוצתית, מקומו בענף ה-eSports מרגיש טבעי, ובעולם כבר מתקיימות ליגות וטורנירים במשחק.

הדפס