מיקרוסופט תשיק XBOX "מחודש"

הקונסולה החדשה תגיע ללא כונן דיסקים ובמחיר נמוך במיוחד

מתן בן ישי  06.03.19 - 15:21
תחילת כתבה

בחודשים האחרונים רצות שמועות ברשת כי מיקרוסופט עובדת במרץ על קונסולה חדשה, ולא, זו לא קונסולה של הדור הבא. לפי הדיווחים, מיקרוסופט עובדת על גרסא חדשה של ה-XBOX ONE S שתושק ללא כונן דיסקים, וכך תוזיל החברה את מחיר הקונסולה משמעותית, ואולי גם תצליח גם להגדיל מכירות ולגרום ליותר צרכנים לקנות אקס בוקס.

הקונסולה המחודשת תיקרא "Xbox One S All-Digital" וכנראה שתשוחרר כבר במאי, כאמור ללא כונן דיסקים ותסתמך ישירות על החנות הווירטואלית של מיקרוסופט ועל שירות ה-XBOX GAME PASS שמעניק למנויים גישה ליותר מ-100 משחקים ממגוון חברות. שחקנים שיהיו מעוניינים לבצע רכישה מוקדמת יוכלו לעשות זאת עוד באפריל. מחיר הקונסולה צפוי לעמוד על 100$.

עוד דווח כי מיקרוסופט עובדת על קונסולה זולה נוספת שתכלול כונן דיסקים ותשוחרר בהמשך השנה. שתי הקונסולות המחודשות לא יבואו במקום קונסולת הדור הבא של מיקרוסופט, שלא תראה אור לפניי 2020, ונראה כאילו מדובר בנסיון אחרון של מיקרוסופט לגרום לקהל הרחב לרכוש קונסולה לפניי שהדור הנוכחי ממצה את עצמו.

בהתחשב בעובדה שעותקים פיזיים הופכים לאט לאט לנחלת העבר, ושחקנים רבים כיום רוכשים משחקים דיגיטלית נראה כי מדובר בצעד הגיוני מצד החברה. אך מכיוון וחברות רבות (וגם מיקרוסופט ביניהן) כבר עובדות על טכנולוגיית ענן ייעודי לגיימינג, שיאפשר לשחקנים לשחק ברשת דרך הסמארטפון או הקונסולה מבלי להוריד את המשחק עצמו בפועל, ואין ספק כי זהו העתיד עצמו של התעשייה.

הדפס