אב השנה: יצר לביתו שלט מותאם לנינטנדו

צפו: תושב ניו ג'רזי שידרג את ה-Adaptive Controller לבעלי צרכים מיוחדים של מיקרוסופט, והתאים אותו לקונסולת הסוויץ', כדי שילדיו יוכלו לשחק

מערכת אתר ערוץ הספורט  23.01.20 - 17:51

תגיות: מיקרוסופט

תחילת כתבהאווה סטיל, ביתו של רורי סטיל מניו ג'רזי, סובלת מארגמנת על שם שונליין-הנוך - מצב רפואי אשר מקשה עליה לשחק במשחקים באמצעות שלט סטנדרטי של קונסולה. רורי, שרק רצה לאפשר לביתו לשחק ב-Zelda: Breath of The Wild, מצא פיתרון יצירתי: הוא שיפצר את שלט ה-Ataptive Controller של מיקרוסופט - והתאים אותו לקונסולת הנינטנדו סוויץ'.

שלט ה-Ataptive Controller של מיקרוסופט הוא שלט לקונסולות האקס בוקס המותאם במיוחד לאנשים עם מוגבלויות ונכויות על מנת לאפשר גם להם שליטה נוחה והנאה ממשחקים. רורי טען שלאחר שאווה הראיתה התעניינות במשחק Zelda: Breath of The Wild, הוא מצא חלקים ברשת אשר יכלו לסנכרן בין השלט המותאם לקונסולת האקס בוקס לקונסולת הנינטנדו סוויץ' - והתוצאה? החיוך של אווה אומר הכל.

רורי הגיב בעצמו: "אווה ראתה אותי משחק ב-Zelda: Breath of The Wild, היא רצתה לנסות אבל השליטה בבקר הייתה מסובכת מידי עבורה. למזלנו, למיקרוסופט קיים מכשיר המאפשר לאנשים עם בעיות מיומנות שליטה מותאמת אישית, כך שיוכלו להתנסות במשחקים שלא יכלו להתנסות לפניי זה".

לאחר שהסרטון הפך לויראלי ברשת, גם מנכ"ל אקס בוקס, פיל ספנסר הגיב ואמר שמדובר ב"הישג מדהים", ואפילו הציעו לרורי לעבוד איתם במשותף על מנת לפתח את המוצר ולקדם אותו לשלב הבא. גם על כך רורי הגיב: "אני אקח את הצעות העבודה שהציעו לי, אך מראש המטרה הייתה לעצב מוצר שכל אחד יכול להשתמש בו. מיקרוסופט מעוניינת לשדרג את המוצר ולגרום לו להראות טוב יותר - בואו נראה לאן זה יוביל".