אופ"א של הגיימינג: המיזם החדש בספורט אלקטרוני

ישראל בין המייסדות של הפדרציה האירופית שהוקמה במהלך הסופ"ש האחרון בבריסל, ותקדם את הענף ברחבי היבשת

מערכת אתר ערוץ הספורט  24.02.20 - 13:10
תחילת כתבההפדרציה האירופאית לספורט אלקטרוני (The European Esports Federation) נוסדה בסוף השבוע האחרון בבירת האיחוד האירופאי, בריסל. הפדרציה, המאגדת בעת הקמתה 23 איגודים לאומיים מכל רחבי אירופה והמדינות השכנות, וכן 3 חברות בעלות עניין משמעותי בענף הספורט האלקטרוני האירופאי, מייצגת כעת את האינטרס של 100 מיליון גיימרים אירופאיים - מתוכם מיליון וחצי גיימרים ישראלים.

מטרת הארגון היא לאגד את הענף באירופה ולקדם אותו. את המגעים להקמת הפדרציה הובילו חמישה איגודים לאומיים שנבחרו בהסכמה על ידי מדינות אירופה, והם ישראל, גרמניה, רוסיה, צרפת ובלגיה. הליך ההקמה החל במאי 2019 והסתיים בסוף השבוע האחרון עם נעילת הקונגרס האירופאי הראשון לספורט אלקטרוני.
במסגרת הקונגרס, שהתקיים במהלך סוף השבוע האחרון בפרלמנט האירופאי בבריסל, 26 ארגונים (מתוכם 23 איגודים לאומיים ועוד 3 חברות גדולות בתחום) קיימו דיונים והגיעו להסכמות באשר למבנה הסופי של הפדרציה הצעירה, ובחרו בנשיא, חברי וועד מנהל וחברי וועדות מקצועיות. לתפקיד נשיא הפדרציה נבחר האנס יאגנו (31) מגרמניה, אשר גם מוביל כנשיא את איגוד הספורט האלקטרוני הגרמני. במסגרת הבחירות לוועד נבחר הנציג הישראלי נבחר עידו ברוש - יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי בארץ (24), ברוב מוחץ של 86% מהקולות. התפקיד החדש של ברוש יתווסף לתפקידיו הקיימים של ברוש כיו"ר העמותה לגיימינג תחרותי בישראל, חבר וועד הפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני, ויו"ר משותף של הוועדה המארגנת של אליפות העולם באילת המתקיימת בשיתוף תנועת מכבי העולמית. נציגים נוספים שנבחרו לוועד המנהל הם אמין אנטוניאן (רוסיה), קרול צגן (סלובקיה) ואלפר אוזדמיר (טורקיה). "הקמת הפדרציה האירופאית לוקחת את המשחק לרמה חדשה לגמרי. המהלך יאפשר לשחקנים, מועדונים ואיגודים לאומיים לקבל את הקול וההשפעה שמגיעים להם לעצב את עתידו של הענף. הגיימינג התחרותי [ספורט אלקטרוני] הוא העתיד של הספורט והבידור והשחקנים חייבים להיות חלק מההסכמות שמשפיעות על עתידו" מסר האנס יאגנו, הנשיא הטרי של הארגון, במסגרת מסיבת העיתונאים בקונגרס.


"זהו יום גדול עבור הגיימרים באירופה וגם בישראל. העמותה לגיימינג תחרותי בישראל אירחה את אחת הוועידות המקדימות לקונגרס בתל אביב והייתה גורם משפיע וחשוב בתהליך ההקמה של הארגון, שכבר מושך את כל הגופים האירופאיים הרלוונטיים בענף לשורותיו. כעת, אני מודה למדינות שבחרו בי לוועד וגאה מאוד שדווקא אני, הנציג הישראלי, קיבל את מירב הקולות בבחירות אלו. אעשה את מיטב המאמצים לקדם את הספורט האלקטרוני במישור האירופאי והבינ"ל וכמובן לפתוח עוד דלתות לשחקן הישראלי לתחרויות הבינלאומיות," מסר עידו ברוש, והוסיף כי "הקמת הארגון הזה עם ישראל כחברה מייסדת ובין מובילות היוזמה וכמובן אירוח אליפות העולם למדינות בנובמבר הקרוב באילת, מהווים סימן ברור לכך ששנת 2020 היא השנה של ישראל בגיימינג העולמי, אך עוד הרבה עבודה לפנינו למיצוב ישראל כמובילה עולמית בענף, ובראש ובראשונה הכרה של משרד הספורט בענף הגיימינג התחרותי."