אתם החלטתם: כל הלחץ על מכבי ת"א הערב

הקהל ב"ליגת האוהדים" קבע: ממן יעשה את ההבדל בב"ש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.02.18 - 15:57
תחילת כתבה

כששתי הקבוצות היחידות שזכו באליפות בחמש השנים האחרונות נפגשות, במיוחד כאשר שתיהן במרחק 2 נקודות זו מזו בצמרת טבלת ליגת העל, קל להתפתות ולקרוא למפגש ”משחק העונה“. אז זה אמנם עדיין לא באמת משחק עונה, כי אנחנו רק בפברואר ויש עוד שתי טוענות לכתר בתמונה, אבל כשמכבי תל אביב תארח את הפועל באר שבע הערב (21:00), זה הולך להיות לוהט.

אז מה חושבים ביציע לקראת ההתמודדות המסקרנת? כדי לענות בדיוק על השאלה הזו, פנינו ל“ליגת האוהדים“ והצבנו בפני המשתמשים שני סקרים.

ראשית, שאלנו את האוהדים מי יהיה שחקן הרכש שהצטרף בינואר שישפיע הכי הרבה על ההתמודדות. שם אחד בלט מעל כולם בסקר הזה, וזהו שמו של חנן ממן, שכבר הספיק לערוך הופעת בכורה במדי ב“ש אחרי שהגיע מהפועל חיפה. 45.7% מהאוהדים החליטו שהקשר ההתקפי יעשה את ההבדל מבחינת הקבוצה של ברק בכר, כולל 67.4% מאוהדי ב“ש.

למקום השני הגיע עוד קשר חדש של האלופה, מרואן קבהא, בו בחרו 30.2% מכלל המצביעים בליגת האוהדים. רק במקום השלישי אפשר למצוא את התוספת היחידה לסגל של מכבי בינואר, גידי קניוק, שזכה ל-10.3% מהקולות, כאשר 44.6% מאוהדי הצהובים בחרו בו (מה שאומר שרובם בחרו דווקא בשחקנים של היריבה). במקום הרביעי והאחרון נמצא החלוץ הרוסי-יהודי ואדים מנזון, שעדיין בגדר תעלומה מבחינת האוהד הישראלי, וקיבל רק 4.8% מההצבעות.

בנוסף, רצינו לשמוע למי לדעת האוהדים המשחק הזה יותר חשוב - מכבי או ב“ש. ובכן, 64.6% מהמשיבים קבעו שעבור הצהובים מתל אביב המשחק משמעותי יותר, ולא בכדי - החבורה של ג‘ורדי קרויף עלולה לרדת לפיגור של 5 נקודות מהפסגה אם תפסיד בביתה.

עבור האוהדים של מכבי העובדה הזו ברורה במיוחד - לא פחות מ-99.1% מהם ענו שהמשחק יותר חשוב להם מאשר ליריבה. מנגד, 85% מאוהדי ב“ש מרגישים שההזדמנות לברוח לצהובים הופכת את המפגש לקריטי יותר מבחינתם, אבל הם בעמדת מיעוט לעומת שאר הקהלים בליגה.

ומה דעתכם?

להורדת האפליקציה:
אנדרואיד
אייפון