ויגדורצ'יק: אתבע, אם באיגוד יפעלו להדחתי

מאמנת הנבחרת במכתב חריף: "התעמרות שנועדה להביא לסילוקי"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  02.10.17 - 09:15
ויגדורצ'יק זועמת
ויגדורצ'יק זועמת
תחילת כתבה

אירה ויגדורצ'יק, מאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית, שלחה אתמול (ראשון) מכתב חריף להנהלת איגוד ההתעמלות ובו הבהירה כי אם יהיה ניסיון נוסף להדיח אותה מתפקידה היא תפעל בכל האמצעיים החוקיים העומדים לרשותה.

כלשון המכתב, "לרבות הגשות תביעות אישיות על נזקים שנגרמו לה, התנכלות והתעמרות בעבודה, פעולה מנימוקים בלתי ענייניים ובשל הפעלת לחצים פוליטיים, הוצאת לשון הרע ופגיעה בשם הטוב, תוך שחברי הנהלת האיגוד יידרשו לתת דין וחשבון ביחס לשיקולים שהנחו אותם ושהביאו לשינוי החלטתם ו/או ביחס ללחצים הפוליטיים שהופעלו עליהם בקשר עם הצבעתם".

כזכור, מאז שהודיעה המאמנת כי היא הנבחרת לא תתחרה באליפות העולם שנערכה בפזארו בסוף חודש אוגוסט ישנה ביקורת גדולה מצד הנהלת האיגוד כלפיה והיחסים בין הצדדים עכורים ומתוחים מאוד. בעוד תחילה הודיע האיגוד כי ויגדורצ'יק תהפוך להיות יועצת על של ההתעמלות האמנותית ולנבחרת ימונו שתי מאמנות צעירות יותר, התברר בהמשך כי ויגדורצ'יק לא הסכימה לשינוי בתפקידה.

לאחר מכן, ההצעה להזמין את המאמנת לשימוע לא עברה את אישור הנהלת האיגוד (בהצבעה היה שוויון בין אלו שהצביעו בעד לבין אלו שהתנגדו והיו"ר רזי פלד לא השתמש בקול הכפול שלו על מנת להכריע) כשב-18 לספטמבר נערך לויגדורצ'יק בירור בוועדת נבחרות.

"זה מספר חודשים שמרשתנו נתונה להתנכלות תעסוקתית, התעמרות מכוונת ושיטתית שנועדה להתיש את כוחה ולהביא לסילוקה מתפקידה כמאמנת הנבחרת הלאומית של ישראל, והכל משיקולים פוליטיים", נכתב בפתח המכתב.

"כך, פעם אחר פעם, נאלצת מרשתנו להתמודד מול האשמות שווא, הפצת שמועות זדוניות ומזיקות, ופגיעה בדימויה בפרסומים בתקשורת הארצית המכוונים ע"י גורמים בהנהלת האיגוד ו/או שלוחיהם... בעוד מרשתנו עומדת במלוא התחייבויותיה החוזיות, עושה ימים כלילות כדי להעמיד נבחרת ראויה, דואג האיגוד באמצעות דוברו ו'מקורבים' שזהותם נותרה עלומה להפיץ בתקשורת ידיעות חסרות כל בסיס ולא פחות משקריות, זדוניות וחמורו מאין כמותן, העולות כדי הוצאת לשון הרע ופגיעה במוניטין המקצועי של מרשתנו, מתוך ידיעה ברורה כי הסכם העסקתה של מרשתנו אוסר עליה כל מגע עם התקשורת ומונע ממנה כל אפשרות להגיב ולהפריך את הידיעות".

בהמשך עורכי דינה של ויגדורצ'יק מטילים דופי בסמכות ובמעמד וועדת הנבחרות (שערכה למאמנת בירור לגבי התנהלותה ועבודתה במהלך החודשים האחרונים) וטוענים כי אין להמלצתה כל תוקף או מעמד. כך למשל נכתב שם בין היתר כי "ועדת הנבחרות פועלת בהתאם למסמך הגדרות תפקיד, וכפי שעולה ממנו ממילא אין בין תפקידיה ו/או סמכויותיה מינוי מאמנים מקצועיים ו/או הפסקת מינויים ו/או מתן המלצות מקצועיות בקשר לכך".  נראה כי הסאגה הזאת עוד רחוקה מלהסתיים ותמשיך ללוות אותנו בשבועות הקרובים.