האיגוד נגד ויגדורצ'יק: לשון הרע חריגה

דורש התנצלות בעקבות המכתב בו טענה המאמנת כי מתעמרים בה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.11.17 - 09:59
תחילת כתבה

שפל חדש בסכסוך בין מאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית, אירה ויגדורצ'יק, לאיגוד. בארגון שלחו היום (שלישי) באמצעות עורך הדין, רועי רוזן, מכתב התראה לפני תביעה לעורכי דינה של ויגדורצ'יק בו הוא מתבקשת לחזור בה ולהתנצל באופן פומבי מדבריה במכתב ששלחה לפני כחודש וחצי ובו האשמות קשות נגד ראשי האיגוד.

"מרשי דוחה את כל טענותיה הסתמיות של מרשתכם, שהועלו במכתבים מיותרים, משתלחים, לא הוגנים ולא ראויים, שעדיף היה אילו לא היו באים לעולם כלל", כתבו עורכי דינם של האיגוד והוסיפו: "במסגרת מכתב מרשתכם עולים כדי לשון הרע חריגה וקיצונית בחומרתה".

כזכור, בעוד תפקידה כמאמנת הנבחרת עומד על הכף, ויגדורצ'יק שלחה מכתב לאיגוד בו טענה כי היא עוברת התעמרות שנועדה לסילוקה. "זה מספר חודשים שמרשתנו נתונה להתנכלות תעסוקתית, התעמרות מכוונת ושיטתית שנועדה להתיש את כוחה ולהביא לסילוקה מתפקידה כמאמנת הנבחרת הלאומית של ישראל, והכל משיקולים פוליטיים", נכתב בפתח המכתב.

עוד נוסף כי: "פעם אחר פעם נאלצת מרשתנו להתמודד מול האשמות שווא, הפצת שמועות זדוניות ומזיקות, ופגיעה בדימויה בפרסומים בתקשורת הארצית המכוונים ע"י גורמים בהנהלת האיגוד ו/או שלוחיהם... בעוד מרשתנו עומדת במלוא התחייבויותיה החוזיות, עושה ימים כלילות כדי להעמיד נבחרת ראויה, דואג האיגוד באמצעות דוברו ו'מקורבים' שזהותם נותרה עלומה להפיץ בתקשורת ידיעות חסרות כל בסיס ולא פחות משקריות, זדוניות וחמורו מאין כמותן, העולות כדי הוצאת לשון הרע ופגיעה במוניטין המקצועי של מרשתנו, מתוך ידיעה ברורה כי הסכם העסקתה של מרשתנו אוסר עליה כל מגע עם התקשורת ומונע ממנה כל אפשרות להגיב ולהפריך את הידיעות".

מאז שהודיעה המאמנת כי היא הנבחרת לא תתחרה באליפות העולם שנערכה בפזארו בסוף חודש אוגוסט ישנה ביקורת גדולה מצד הנהלת האיגוד כלפיה והיחסים בין הצדדים עכורים ומתוחים מאוד. בעוד תחילה הודיע האיגוד כי ויגדורצ'יק תהפוך להיות יועצת על של ההתעמלות האמנותית ולנבחרת ימונו שתי מאמנות צעירות יותר, התברר בהמשך כי ויגדורצ'יק לא הסכימה לשינוי וכרגע היא ממשיכה בתפקידה.