חוויה של פעם בחיים

הצלחתם לארגן חופשה כדי להגשים את חלום המונדיאל? יש כמה דברים שחייבים לדעת לפני שמתחילים לארוז. מאיפה קונים כרטיסים וממה כדאי להיזהר, איך עובדת התחבורה הציבורית ברוסיה, כמה זמן תסעו ברכבת מסוצ'י למוסקבה ואיך מקבלים 'תג אוהד'? טיפים

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.12.17 - 15:40
תחילת כתבה

מונדיאל 2018 ברוסיה, 64 משחקים, 32 נבחרות, מרחקים עצומים בין 12 אצטדיונים שמפוזרים כמעט בכל קצוות המדינה. מבולבלים מכל השילובים האפשריים? לא יודעים איך מקבלים את ה- FAN ID שלכם? זה המדריך בשבילכם.

החלטתם שהפעם אתם נוסעים למונדיאל, וכבר קיבלתם אישור לשבוע חופש בין ה 14 ליוני (משחק הפתיחה) ל- 15 יולי (הגמר)? אוהבים כדורגל איכותי ורוצים להגשים את החלום של להיות במונדיאל לפחות פעם בחיים ולראות את כל הכוכבים הגדולים? זכיתם בכרטיסים בהגרלה, אך אתם מעוניינים לרכוש כרטיסים למשחקים נוספים. כדאי שתצטיידו גם בעצות טובות. אז ממה כדאי להיזהר, ולמה חשוב לשים לב?

מה זה FAN ID? איך מנפיקים ומה הוא מקנה לאוהדים?
ה- FAN ID הינו כרטיס/תג אוהד המקנה נסיעות בחינם בתחבורה הציבורית בכל רחבי רוסיה בתקופת המונדיאל. את הכרטיס מקבלים בסמוך לאירוע, ועל מנת לקבל אותו יש להצטייד באישור הזכייה/רכישת הכרטיסים מפיפ"א. מטרת התג הינה לעודד כמה שיותר תיירים להגיע למונדיאל, והוא מהווה בין היתר תחליף להוצאת ויזה (רלוונטי לאוהדים המגיעים ממדינות שאין להם הסדר כניסה לרוסיה ללא ויזה, מחזיקי דרכון ישראלי פטורים מוויזה בכל ימות השנה)

מרחקים בין האצטדיונים - האם ניתן לסמוך רק על תחבורה ציבורית?
למרות שהתחבורה הציבורית הינה בחינם בכל תקופת המונדיאל, למחזיקי ה-FAN ID, להגיע לחלק מהמשחקים רצוי ואף הכרחי להזמין מראש טיסת פנים. המרחקים העצומים (הגעה ברכבת מסוצ'י למוסקבה, למשל, אורכת כ- 23 שעות) וזמני המשחק השונים מצריכים תכנון קפדני של לוחות הזמנים, הטיסות, הרכבות והפקקים בערים הגדולות. מבחינת ההגעה לאצטדיון, כדאי בהחלט להגיע כמה שיותר מוקדם כדי להימנע מפקקים מתסכלים. במוסקבה אתם יכולים למצוא את עצמכם בפקק של למעלה מ-6 שעות! קחו זאת בחשבון, במיוחד כאשר אתם מזמינים טיסה שמגיעה ביום המשחק.

רכישת כרטיסים לאחר ההגרלה
הגרלת הכרטיסים של פיפ"א הסתיימה, אבל גם אלו שזכו בכרטיסים לפני הגרלת הבתים, מחפשים עכשיו דרך להשיג כרטיסים למשחקים נוספים. ישנם אין ספור אתרי יד שניה המציעים כרטיסים במחירים מפתים, ולנו יש מספר אזהרות חשובות:

זהות המוכר - העדיפות, כמובן, היא לרכוש כרטיסים אך רק מאנשים שאתם מכירים באופן אישי, שזכו בהגרלה בכרטיסים מיד ראשונה. כאשר אתם נאלצים לרכוש מאנשים ברשתות החברתיות או אתרי יד שניה בחו"ל - כדוגמת VIAGOGO, StubHub ואחרים - יש לדרוש "הוכחת זכייה", כשהכוונה למייל הרשמי שהגיע מפיפ"א לכל אותם אוהדים שזכו בהגרלת הכרטיסים. אישור הזכייה נדרש גם על מנת להזמין את כרטיס ה-FAN ID .

אופן קבלת הכרטיסים - אם רכשתם כרטיסים באתרי יד שניה, בשום פנים ואופן לא להסכים שישלחו את הכרטיסים לדלפק הקבלה במלון. תתעקשו לקבל את הכרטיסים במסירה אישית על ידי שליח, כך תמנעו מעצמכם עוגמת נפש ולחץ מיותר הכרוך בחיפוש מעטפה שהגיעה על שמכם לפקיד כזה או אחר במלון. ההמלצה תקפה לכל המשחקים בטורניר, ובמיוחד כאשר מדובר בכרטיסים למשחקים המבוקשים יותר.

נציגים ומענה לפתרון בעיות בזמן אמת – יש לוודא שיש ברשותכם מספר חירום הזמין לכם 24/7, וכי לאתר ממנו רכשתם את הכרטיסים תהיה נציגות בסמוך לאצטדיונים, כך שאם מנעו מכם את הכניסה לאצטדיון בטענה לכרטיס מזויף או תקלה בקורא הכרטיסים, יוצע לכם פתרון מיידי. יש להיזהר במיוחד מאתרים שאין להם מספר טלפון במקום בולט באתר, ואם יש מספר, אנו ממליצים לא להתעצל ולהתקשר כבר בארץ כדי לגלות אם אכן יש מענה מהיר ובאנגלית בצד השני של הקו.

קטגוריות הכרטיסים ומיקום הישיבה באצטדיון:
בשונה ממשחקי ליגה רגילים, בכל 12 האצטדיונים ישנה חלוקה ל-4 קטגוריות (כמופיע בתרשים), מספר דגשים בהקשר הזה:

1. כרטיסים בקטגוריה D הינם לתושבי רוסיה בלבד.

2. כאשר מזמינים כרטיסים לקטגוריה A – הטובה ביותר - קחו בחשבון שרוב הסיכויים שתשבו באזור הקרנות, מאחר שישנו אזור שמוגדר "לא למכירה" (אפור בתרשים) והוא שמור לנותני חסות ולרוכשים כרטיסים הכוללים אירוח.

3. הבטחת ישיבה בשלשות כמעט ואינה אפשרית, מרבית הכרטיסים מוצעים בזוגות או ברביעיות.

הגענו לחלק הכיפי של תכנון המסע למונדיאל. מתוך 64 המשחקים, ריכזנו עבורכם כמה מסלולים מומלצים, אשר נבדקו והינם ניתנים לביצוע מבחינת הזמנים. קבלו את מצעד המסלולים המומלצים. מוכנים? מתחילים!

קפיצה קטנה למוסקבה:
16/6 ארגנטינה – איסלנד, ספרטק מוסקבה
17/6 גרמניה – מקסיקו, לוז'ניקי מוסקבה

כבר לקחתם חופש, לא תישארו לעוד כמה משחקים?
אם תאריכו את החופשה שלכם בעוד שלושה ימים בלבד תוכלו לראות בנוסף את:
19/6 – פולין – סנגל, ספרטק מוסקבה
20/6 – פורטוגל – מרוקו, לוז'ניקי מוסקבה

חייבים לראות את נבחרות פורטוגל וספרד? הנה המסלול המושלם עבורכם:
טיסות 15/6 הלוך לסוצ'י – חזור ב 20/6 ממוסקבה
15.6, פורטוגל-ספרד, סוצ'י
16.6 ארגנטינה-איסלנד, ספרטק מוסקבה
16.6 טיסת פנים למוסקבה
17.6 גרמניה-מקסיקו, לוז'ניקי מוסקבה
18.6 יום חופש במוסקבה
19.6 פולין-סנגל, ספרטק מוסקבה

שלב הבתים פחות מרגש אתכם? קבלו שני מסלולים לשמינית גמר:
מסלול א' – מוסקבה:
טיסות ישירות 29/6 - 5/7 - מוסקבה
1/7 - ספרד/פורטוגל נגד רוסיה אורוגואי - בלוז'ניקי, במוסקבה
3/7 - בלגיה/אנגליה - סנגל/קולומביה - בספרטק, במוסקבה

מסלול ב' – מוסקבה + סנט פטרסבורג:
טיסות ישירות 29/6 - 5/7 - הלוך מוסקבה, חזור סנט פטרסבורג
1/7 - ספרד/פורטוגל נגד רוסיה אורוגואי - בלוז'ניקי, במוסקבה
3/7 - גרמניה/מקסיקו - ברזיל/סרביה, סנט פטרסבורג

אתם מוכנים לעבור הרבה קילומטרים על מנת להגשים חלום של פעם בחיים, קבלו מסלול של פעם בחיים:

המסלול לאוהדים השרופים – שמינית + רבע + חצי:
30/6 - משחק 50, שמינית הגמר. זוכת בית C מול סגנית בית D , קאזאן.
2/7 - משחק 53, שמינית הגמר. זוכת בית E מול סגנית בית F ,סמארה.
3/7 - משחק 55, שמינית הגמר. זוכת בית F מול סגנית בית E, סנט פטרסבורג
6/7 - משחק 58, רבע הגמר. הזוכה במשחק 53 מול הזוכה במשחק 54, קאזאן.
7/7 - משחק 60, רבע הגמר. הזוכה במשחק 55 מול הזוכה במשחק 56. סמארה
10/7 - משחק 61, חצי הגמר. הזוכה במשחק 57 מול הזוכה במשחק 58, סנט פטסבורג.
11/7 - משחק 62, חצי הגמר. הזוכה במשחק 59 מול הזוכה במשחק 60, לוזניקי מוסקבה.

* הכותב הוא גבריאל מזרחי, מנכ"ל חברת טיקטיק חבילות ספורט והופעות

הדפס