כואב בכיס: למה הכרטיסים לצ'לסי יקרים משל טוטנהאם?

האם המפגש של צ'לסי ובארסה מעניין יותר ממשחק הגומלין בין טוטנהאם ליובנטוס באלופות? מנכ"ל טיקטיק מסביר על תופעת מחירי השיא של הכרטיסים בשוק המשני

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.03.18 - 10:25
תחילת כתבהשבועיים בודדים חלפו מאז המפגש בין ברצלונה לצ'לסי שטלטל את שוק הכרטיסים. מחיר כרטיס למשחק בשוק המשני נסק לסכום שיא של 1,200 פאונד (5,800 ש"ח) עבור אותו הכרטיס שמחירו הנקוב הוא 41 פאונד בלבד (למעלה מ-5000% מהמחיר הנקוב!). היום, יתקיים משחק הגומלין של טוטנהאם ויובנטוס בוומבלי, לאחר שהשתיים נפרדו ב-2:2 מותח בטורינו, ומחירי "הרגע האחרון" בשוק המשני עומדים כעת על 180-390 פאונד בלבד - כרבע ממחירי הכרטיסים לברצלונה צ'לסי.

אז האם מדובר במשחק פחות מעניין? לא בדיוק. גבריאל מזרחי, מנכ"ל חברת טיקטיק, הרחיב על התופעה: "אם נתבונן במחיר הנקוב לכרטיסים בשני המפגשים, נגלה פער די זניח. טווח המחירים למשחקייה של טוטנהאם בשמינית גמר ליגת האלופות הוא 35 עד 95 פאונד, בעוד של צ'לסי עומד על סכום של 41-70 פאונד לכרטיס. ההסבר לפער העצום שנוצר בשוק המשני טמון בעיקר בגודל האצטדיון – בוומבלי מוצעים 90 אלף מושבים למכירה, בעוד בסטמפורד ברידג' מוצעים רק 42 אלף."
"מבדיקה אכן עולה שבאופן סטטיסטי, במשחקים מבוקשים הנערכים באצטדיונים המונים מעל ל- 80 אלף מושבים, מחירי הכרטיסים בשוק המשני יאמירו ככל שהמשחק מתקרב, ובכל זאת, לא יגיעו לרמות המחירים שאנו רואים בעת האחרונה באצטדיונים המונים פחות מ-50 אלף מושבים. לכן, כשמדובר בהזמנת כרטיסים לשלב שמינית גמר ליגת האלופות, ב-90% מהמקרים האוהד הספונטני ישלם משמעותית יותר מאוהד שביצע את ההזמנה בימים שלאחר ההגרלה" מסביר מזרחי.

גם במונדיאל הקרוב אנו צפויים להיתקל בתופעה, שכן שלושה משחקים אטרקטיביים במיוחד ייערכו באצטדיונים הקטנים מדי ביחס לביקוש ומימדי האירוע. אצטדיון פישט בסוצ'י, למשל, המכיל כ-47 אלף מושבים, צפוי לארח שני משחקים פופולריים במיוחד - ספרד מול פורטוגל ב-15.06 ומשחק רבע הגמר ב-07.07. משחק נוסף בו התופעה נצפית בעוצמתה כבר כעת, הינו ארגנטינה נגד איסלנד ב-16.06, באצטדיון ספרטק, האצטדיון הקטן במוסקבה המונה 45,000 מושבים בלבד.
הדפס