"תעבור לעמדת החלוץ": הפתק שהעלה את הולנד

ההימור על ואן דייק השתלם. קומאן: "יש לנו עתיד מזהיר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.18 - 07:57

תגיות: ליגת האומות

תחילת כתבה

אחרי שכשלה בניסינותיה להעפיל לאליפות אירופה 2016 ומונדיאל 2018, נבחרת הולנד חזרה לעצמה. הכתומים סיימו ברשות הבית שכלל את צרפת וגרמניה בליגת האומות והבטיחו עלייה לחצי גמר הפלייאוף, לא לפני דרמה אדירה.

הנבחרת של רונאלד קומאן הייתה זקוקה לנקודה בגרמניה במחזור הסיום, אבל נקלעה לפיגור 2:0 כבר בתום 19 דקות. אך שני שערים מאוחרים של קווינסי פרומס (85) ו-וירג'יל ואן דייק בדקה ה-90, קבעו שוויון שהספיק להולנד בדרך להבטחת הפסגה. בזאת, היא הצטרפה לאנגליה, פורטוגל ושווייץ שכבר העפילו.

מדובר בהישג מצוין עבור החבורה של קומאן, מעבר לעלייה לחצי הגמר כמובן על חשבון שתי אלופות העולם האחרונות. ההישג מעניק אפשרות נוספת להעפיל ליורו אם לא יצליחו ההולנדים לתפוס את שני המקומות הראשונים במוקדמות.

"כדורגל יכול להיות משוגע, נכון?", אמר רונאלד קומאן בסיום והתייחס לקאמבק הגדול: "אמרתי לשחקנים במחצית 'אם נצמק ל-2:1, אח"כ נעשה 2:2'. לקחנו הרבה סיכונים. גרמניה הייתה יכולה לכבוש את השלישי במתפרצת. הקבוצה שלי הוכיחה אופי".

כשהוא אומר 'סיכונים', קומאן מדבר בין היתר על הפתק שקיבל ואן דייק. הקפטן צולם כשהוא מסתכל על התוכנית של עוזר המאמן דווייט לודווגס, שהעביר את הבלם לעמדת החלוץ, דבר שהתברר כבינגו. "יחד עם לוק דה יונג, ניסיתי להתחיל מלחמה", הגיב ואן דייק על המעבר לעמדה הקדמית. אגב, אחרי המשחק רפאל ואן דר וארט ששימש כפרשן, מצא את הפתק זרוק על הדשא והראה אותו למצלמות. בהולנד כבר ציינו שהפתק ייכנס למוזיאון.

לאחר מכן, המאמן התייחס לתחושות שהיו לאחר ההגרלה הקשה: "הרבה חשבו שאין לנו סיכוי בליגת האומות. הנבחרת הזו גדלה. יש עדיין מקום לשיפור, ראינו את זה היום, אבל הקבוצה הזו הראתה שיש בפניה עתיד מזהיר".