פרננדו סנטוס: "רונאלדו הוא גאון כדורגל"

מאמן פורטוגל התמוגג מהכוכב. שאקירי: "היינו טובים יותר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.06.19 - 00:36
תחילת כתבה

פורטוגל השלימה הערב (רביעי) ניצחון 1:3 על שווייץ, שהעלה אותה לגמר ליגת האומות. שני גיבורים היו לחצי הגמר שנערך באיצטדיון הדרגאו: כריסטיאנו רונאלדו, שהבקיע שלושער, וה-VAR שאיים לגנוב את ההצגה בהחלטה מעוררת המחלוקת על שער השוויון. באופן טבעי, בכך גם עסק הדיון הציבורי לאחר המשחק.

פרננדו סנטוס, בסיום, לא שכח למי להודות על תוצאת המשחק: "אין מספיק שמות תואר כדי לתאר את המשחק של רונאלדו. הייתי מאמן שלו ב-2003 וראיתי כבר אז לאן זה יילך. יש אמנים בציור ובפיסול, רונאלדו הוא גאון כדורגל". לגבי ה-VAR הוא ציין: "אני מאוד בעד המערכת, ולדעתי היא יכולה מאוד לעזור".

באשר למשחק הוא הודה: "היה משחק קשוח, היו כאן שתי קבוצות חזקות שבאו לנצח וידעו להתארגן היטב. השחקנים שלהם גם ידעו מה לעשות, כולל צמצום הרווחים שבנינו עליהם. כשיש להם את שאקירי וג'אקה, הם יכולים ליצור בעיות לכל יריב. איבדנו את השליטה במשחק, כשרונאלדו, ברנרדו ופליקס היו קרובים מדי".

מנגד, מאמן המפסידה, ולדימיר פטקוביץ' שם את ההפסד בפרופורציות: "בשורה התחתונה, פורטוגל הבקיעה שלושה שערים מארבע בעיטות. אני מרוצה מהמשחק שהפגנו, היינו טובים מאוד נגד יריב מאוד חזק והוכחנו שאנחנו יכולים לאתגר כל קבוצה. אנחנו מסתכלים קדימה". לגבי המחלוקת בנוגע ל-VAR, פטקוביץ' היה קורקטי: "העבירה אולי לא היתה ברורה, אבל בסופו של דבר התקבלה ההחלטה הנכונה והשופט עשה עבודה טובה".

ברנרדו סילבה אמר בסיום: "אנחנו כבר רגילים ליכולת של רונאלדו, אנחנו לא מופתעים. הוא עושה את מה שהוא עושה כבר שנים". לגבי האפשרות שיפגוש בגמר את חבריו ממנצ'סטר סיטי בנבחרת אנגליה הוא אמר: "אין ספק שזה יהיה מיוחד בהתחלה, אבל בסוף על המגרש אין לי חברים. עוד לא זכיתי בתואר עם הנבחרת, ואני רוצה סוף סוף לנצח. נצטרך לנוח ולהיות מוכנים, כי יש לפנינו עוד אתגר. רובן דיאס הוסיף: "לזכות יהיה מאוד משמעותי. המשחק היה צמוד מאוד, אבל למזלנו כריסטיאנו היה בצד שלנו".

האריס ספרוביץ' נותר מאוכזב: "זה מאוד מאכזב לספוג כל כך מאוחר. שיחקנו טוב וידענו להניע את הכדור, אבל לא הצלחנו לממש את היתרון הזה". שדראן שאקירי היה אפילו נחרץ יותר: "היינו הקבוצה הטובה יותר במשחק, אבל בסוף רונאלדו הכריע את המשחק. לפעמים, זה הכדורגל. אי אפשר במשך זמן רב לשחק טוב ולהפסיד. נצטרך ללמוד מהטעויות ולהמשיך הלאה".