"נעניק לספורטאים את כל המשאבים הדרושים"

בצל נגיף הקורונה, נשיא הוועד האולימפי שלח מכתב תמיכה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  05.03.20 - 18:17
(איגוד הג'ודו)
(איגוד הג'ודו)
תחילת כתבה

בהלת נגיף הקורונה פוגעת משמעותית בחלק מהספורטאים שמתכוננים למשחקים האולימפיים בטוקיו בקיץ. אתמול (רביעי) מספר מתחרים ישראלים בענף קיבלו את הבשורה כי הם צריכים להשלים ימים בבית כדי למנוע אפשרות הדבקה. שמונה ספורטאים וספורטאיות נאלצו להיכנס לבידוד, בינהם אורי ששון ויו"ר האיגוד משה פונטי. נשיא הוועד האולימפי, תומאס באך התייחס לנושא ושלח מכתב תמיכה גורף לכל אלה שהכנותיהם לטוקיו נפגעו.

"כאתלט אולימפי בעבר, אני יודע איך אתם מרגישים בימים אלה. אתם רוצים להתרכז בתחרויות ואימונים ואתם לא רוצים הסחות דעת להכנות למשחקים האולימפיים 2020", מסר באך. "לרוע המזל, וירוס הקורונה הוא עניין חמור עבור כולנו ואין ספק שהוא גם הנושא המרכזי בדיונים של הוועד האולימפי ביומיים האחרונים".

"אנחנו בעיצומם של הרבה דיונים והתעייצויות עם ארגון הבריאות העולמי", המשיך באך, "הוועדה המתכננת של טוקיו 2020, הממשלה היפנית ושלל רשויות ברחבי העולם, כולל סין כמובן. אני רוצה להבטיח שהוועד האולימפי מחויב לחלוטין להצלחת המשחקים האולימפיים בטוקיו ונפרסם כל עדכון כשיהיה כזה. בנוסף, נדאג שתחת התנאים הלא פשוטים, התחרות המוקדמות לטוקיו תהיה הוגנות ככל הניתן".

"אנחנו רוצים שתהיו בטוחים שאנחנו נעניק את כל המשאבים הדרושים בשבילכם ומקווים שבעזרתם תוכלו להתרכז לחלוטין בהכנות למשחקים האולימפיים" סיכם היו"ר, "בבקשה התקדמו בכוח מלא ואנחנו, הוועד האולימפי, נאחד שוב את העולם לתחרות של שלום. זה מה שהופך את המשחקים האולימפיים לכה מיוחדים. ולכם, השחקנים הראשיים של הוועד הזה, תהוו השארה למיליארדים ברחבי הגלובוס".