מעצמת נשים: ארה"ב זכתה במונדיאל עם 0:2 על הולנד

טורניר הנשים הגיע לסיומו: נבחרת הפסים והכוכבים חגגה על האורנג' בדרך לזכייה שניה ברציפות ורביעית בהיסטוריה. רפינו כבשה בפנדל אחרי התערבות ה-VAR, לאבל הכפילה

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.07.19 - 19:53
ארה"ב בעננים (GETTY)
ארה"ב בעננים (GETTY)
תחילת כתבה

ארצות הברית שוב אלופת העולם בכדורגל נשים! נבחרת הפסים והכוכבים הבטיחה את הזכיה בגביע הנכסף וסיימה חגיגת כדורגל נהדרת בליון עם 0:2 מרשים על הולנד בגמר. זאת הפעם השנייה ברציפות בה היא זוכה בטורניר היוקרתי ביותר בכדורגל הנשים והרביעית בסך הכל. מעצמה של ממש.

העוצמות והנסיון של ארה"ב השפיעו לכל אורך המונדיאל והיא עברה את המשוכות הקשות ביותר בדרך לגביע. את המארחת צרפת והטוענת לכתר היא עברה בזכות ניצחונות 1:2 דחוקים והפעם, מול הולנד, זה היה פשוט בהרבה. נבחרת הפסים והכוכבים סיימה טורניר אדיר מבחינתה עם שבעה ניצחונות משבעה משחקים ומאזן שערים מטורף של 3:26, שיא כל הזמנים לנבחרת בטורניר אחד.

ארצות הברית שלטה ללא עוררין מול הולנד הנרגשת וחסרת הנסיון, הרבתה לאיים על השער הכתום ובמחצית השנייה היא הצליחה לפרוץ את הסכר. נבחרת הפסים והכוכבים עשתה זאת בזכות פנדל מדויק של מייגן רפינו בדקה ה-61, שהעונק בעזרת ה-VAR ומבצע האישי הנהדר של רוז לאבל (70) שפתח את האות לחגיגות.

57,900 צופים גדשו את האצטדיון האולימפי בליון כדי לצפות בשגרירות הגדולות ביותר של הענף שומרות על הגביע. רפינו, שעשתה עבודה מצוינת באגף השמאלי קיבלה את תואר אשת המשחק והיא, יחד עם אלכס מורגן הנהדרת, סיימו בתור מלכות השערים של הטורניר. יופי של סוף למונדיאל גדול.

הולנד, שהגיעה למונדיאל בפעם השנייה בלבד, נחשבת לכוח העולה בכדורגל הנשים העולמי והיא הצליחה מעל למצופה. בסופו של דבר, היכולת של אלופת אירופה המכנהת לא הספיקה מול הקשיחות האמריקנית, אבל אין ספק שהיא יכולה להיות מאוד אופטימית להמשך.

הרכבים
ארצות הברית: אליסה נאהר; קלי אוהרה (אלי קריגר, 46), אבי דאהלקמפר, בקי סאוורברון, קריסטל דאן; סמנתה מיואיס, ג'ולי ארץ, רוז לאבל; טובין הית (קרלי לויד, 87), מייגן רפינו (כריסטן פרס, 79), אלכס מורגן.

הולנד: סארי ואן ויננדאהל; דסירי ואן לונטרן, אנוק דקר (שניס ואן דה סנדן, 73), סטפני ואן דר גראחט, דומיניק בלודוורט; ג'קי גרונן, דניאל ואן דה דונק, שרידה ספיץ; לינט בירנשטיין, לייקה מרטנס (ג'יל רורד, 70), ויויאן מיידמה.

מהלך המשחק
שתי הנבחרות פתחו את ההתמודדות בצורה די מהוססת, כיאה למעמד. ארה"ב בילתה יותר ברחבה ההולנדית בדקות הראשונות, אבל לא תירגמה זאת למצב רציני. הקישור האמריקני שלח כדורים ארוכים לרחבה, אבל הם לא היו מדוייקים במיוחד וההגנה הכתומה הרחיקה אותם ללא בעיות. ההזדמנות הראשונה של ארה"ב הגיעה אחרי 27 דקות כשכדור תועה מקרן הגיע לרגליים של ארץ ששלחה בעיטה מהאוויר, ואן ויננדאהל עצרה יפה וההגנה ההולנדית הרחיקה. ואן ויננדאהל הייתה הגיבורה של הולנד פעמיים בתוך דקה כשבדקה ה-37 היא עצרה נגיחה של מיואיס מקרוב ולאחר מכן עצרה איום נגיעה של מורגן מהרמה של רפינו. מורגן איימה בדקה ה-40 מרחוק ו-ואן ויננדאהל סיפקה עוד הצלה יפה. 0:0 במחצית.

גם תחילת המחצית השנייה הייתה בשליטת ארה"ב, וקרן של רפינו בדקה ה-47 הגיעה לראש של ארץ שנגחה מקרוב החוצה. בדקה ה-58, מורגן ניסתה להגיע להרמה מימין, ואן דר גראחט הרימה רגל והרחיקה את הכדור. שופטי ה-VAR קראו לשופטת לבדוק את המהלך ולאחר סריקה זריזה הצביעה על הנקודה הלבנה. שער!!! 0:1 לארה"ב! מייגן רפינו שלחה כדור לצד השמאלי של השער, ואן ויננדהאל לא זזה. שער!!! 0:2 לארה"ב!!! רוז לאבל סיפקה מבצע אישי נהדר, הטעתה את ואן דר גראחט ודקר ושלחה בעיטה ברגל שמאל היישר לפינה השמאלית של השער. דאן הייתה קרובה לכבוש את השלישי כשנותרה לבד ברחבה, אבל ואן ויננדהאל יצאה מצוין והצילה. בירנשטיין ירתה מחוץ לרחבה, נאהר קלטה ללא בעיות. המשחק נגמר! ארה"ב אלופת העולם!!!
הדפס