הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא חושש מהרוח: יואב כהן נשאר אופטימי לקראת רגע האמת

השייט הישראלי בהכנות אחרונות לטוקיו: בנמל אנושימה היפהפה, שעתיים נסיעה מהבירה, המשלחת מחפשת להוריד את המתח. כהן: "מת כבר להתחיל, מרגיש בכושר שיא"

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו
שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו  20.07.21 - 10:32

במרחק של כשעתיים נסיעה מטוקיו נמצא נמל אנושימה היפהפה, שיארח את תחרויות השייט האולימפיות. הים הרחב והנוף הפסטורלי מעניקים למקום תחושה משוחררת ואקזוטית, ולרגע אפילו אפשר לשכוח שהספורטאים שכאן נמצאים רגע לפני התחרות הגדולה ביותר בקריירה שלהם.

יצאנו לראות מקרוב את ההכנות של חמשת הנציגים שלנו: גולשי ה-RSX קטי ספיצ'קוב ויואב כהן, שגם התחדש בפריזורה פטריוטית במיוחד, שייטות ה-470 נויה ברעם ושחר טיבי וגולשת הלייזר רדיאל שי קקון.

כדי להוריד קצת מהמתח, המנהל המקצועי של איגוד השייט, אלי צוקרמן, החליט לתת לספורטאים הרגשה ביתית במיוחד ואין כמו זולה טובה לשחרר בה את הלחץ. "בתקופה הזאת בארץ כולם מכירים זולות בחוף הים אז הקמנו זולה נחמדה כזאת שיש בה אפילו קפה שחור, מים קרים, מוסיקה. שש בש? עדיין אין אבל זה רעיון" סיפר צוקרמן.

"הייתי מעדיף להיות פה מאשר בכל מקום אחר" אמר יואב כהן. "מרגש, כייף, מת כבר להתחיל. אני מרגיש מעולה, באימונים האחרונים אני מגלה יכולות טובות, תוצאות טובות, קבלת החלטה נכונה, מרגיש בכושר שיא".

על הרף הגבוה שהציב מאמנו, גור שטיינברג, שהכריז כי המטרה היא מדליה אמר כהן: "כל הנבחרת בשנה האחרונה מתמודדים עם הרף הזה. אני מכיר אותו, חי אותו, יודע אותו, יש המון דיבורים, מועמד לא מועמד, יש המון דיבורים, אחוזים, אנשים כבר יוצרים את האולימפיאדה בסטטיסטיקה ובראש שלהם אבל האולימפיאדה עוד לא קרתה. אני מתרכז בלתת את ההכי טוב שלי,  בסוף אנחנו יוצאים לים וכל יום הים שונה , זה ספורט שקשה לחיזוי. אני מתרכז במה שאני יכול לעשות ולא שולט על התוצאה אבל מאמין שהכל אפשרי".

ומה לגבי התסרוקת החדשה? "גאווה, ציונות, אולימפיאדה יש פעם בארבע שנים החלטתי ללכת על זה , יש לי עוד צבע כחול בחדר, נראה מה עוד נעשה" אמר בחיוך כהן.

גם הטייפון שצפוי להגיע בסוף השבוע לא מרתיע את גור שטיינברג מלסמן מטרות גבוהות. אחרי שהוביל את גל פרידמן לזכייה בזהב באתונה ולפני כן במדליית הארד באטלנטה, הוא רוצה כאמור לעשות את זה בפעם השלישית עם יואב כהן.

"ההכנה בארץ הוכיחה את עצמה. הגענו לפה והכל פשוט התחבר. יואב נראה פה מעולה, כייף לראות, אני מאוד נהנה ממנו, מדויק, עושה מה שהוא יכול ונראה שמגיעים טוב סוגרים את הגאפ הקטן הזה בשביל לגעת במדליות" סיפר שטיינברג. "אנחנו לא מגיעים כמועמדים טבעיים למדליה. בגלל שהמרחק של יואב מהמובילים  כזה קטן ובגלל שיואב בקו עלייה המטרה המוצהרת היא מדליה, לא כי יש לי פנטזיות אלא  כי אני מאמין שזה אפשרי".

צפו בדיווח של מירי נבו מטוקיו >>