הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זה לא יהיה קל: ניתוח הגרלות הג'ודואים

ששון עשוי לפגוש את רינר כבר בקרב הראשון, מולאי יוכל להתמודד מול מוקי רק בחצי הגמר. הגרלה יחסית נוחה לבוטבול ולשמאילוב, ומה עם הנשים? מירי נבו עם הפרשנות שתעשה לכם סדר

מירי נבו, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו
מירי נבו, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו  22.07.21 - 08:55

12 ג'ודאים הולכים לייצג את ישראל במשלחת למשחקים האולימפיים בטוקיו, והבוקר (חמישי) הם גילו מי יהיו היריבים האפשריים שלהם בתחרויות שייצאו לדרך בשבת הקרובה.

אורי ששון (מעל 100 ק"ג) - עשוי לפגוש את טדי רינר כבר בקרב הראשון שלו, לאחר שהצרפתי יפגוש את סטפן הגי האוסטרי בסיבוב המוקדם, כשששון העפיל לסיבוב השני (שמינית הגמר) אוטומטית. כזכור, מדליסט הארד מריו דה ז'ניירו כבר הפסיד לצרפתי במשחקים האולימפיים ב-2016.

פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) - הוא עולה לשמינית טכנית, שם הוא יפגוש או את גריגורי מינסקין האסטוני או את אוטגונבאאטר לחגבסורן המונגולי. שניהם אומנם נחשבים ג'ודאים ברמה טובה והמונגולי הוא הטוב יותר מבין השניים - אבל פלצ'יק חזק משניהם. ברבע צפוי לחכות לו אלוף העולם לשעבר, ארון וולף היפני.

לי קוכמן (עד 90 ק"ג) - יקיים קרב ראשון מול הצ'כי דויד קלאמרט, שאותו הוא אמור לעבור, ואחריו הוא צפוי לפגוש את לשה בקאורי הגאורגי בשמינית - קרב קשה מאוד מאחר שהגאורגי פייבוריט מובהק.

שגיא מוקי (עד 81 ק"ג) - יתמודד בקרב הראשון שלו מול אדוארדו יודי סנטוס הברזילאי, שבהחלט לא יהיה קל, אבל הישראלי מגיע אליו כפייבוריט. בשמינית הוא צפוי לפגוש את אנרי אגוטידזה מפורטוגל, שניצח את שגיא לפני כמה חודשים בהחלטת עונשים, אבל הוא בהחלט לא מאריות המשקל. אגב, אם יגיע לגמר, מוקי יוכל לפגוש את מתיאס קאס הבלגי, שאותו ניצח בגמר אליפות העולם ב-2019.

טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג) - קודם כל, לשמחתנו, הוא לא פוגש את אונו בדרך לגמר. את הסיבוב ראשון הוא עובר טכנית, ובשמינית ייאבק נגד אחד מבין פתחי נורין האלג'יראי או מוחמד עבדלראסול הסודני, שיהיה מעניין לראות אם יתמודדו מול ג'ודאי מישראל. את כל אחד מהם בוטבול אמור לעבור, וקרב העלייה לרבע יהיה כנראה נגד ויקטור סטרפו ממולדובה, מאבק שצפוי להיות צמוד.

ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג) - הגרלה טובה מול קווין לופורט ממוזמביק, שאותו הוא צפוי לנצח. לאחר מכן בשמינית מצפה לו יחסית קרב נוח, כך שרבע הגמר נראה בהחלט אפשרי.

רז הרשקו (מעל 78 ק"ג) - הגרלה אכזרית. בקרב הראשון מצפה לה אלחת׳ני מערב הסעודית וזוהי יריבה שרז יכולה לנצח, אלא שבקרב השני מחכה לה הג׳ודאית היפנית אקירה סונה שהיא הפייבוריטית לזהב במשקל הזה וזכתה באליפות העולם ב-2019.

ענבר לניר (עד 78 ק"ג) - תתמודד בקרב הראשון מול המונגולית אוטגון אותה היא בהחלט יכולה לנצח, אחכ מחכה לה הג'ודאית הברזילאית מיירה אגייאר, שהיא פעמיים מדליסטית ארד אולימפית אבל חזרה מפציעה. ביום טוב ועם האנרגטיות של לניר אולי הישראלית תצליח להפתיע ולטפס לרבע הגמר.

גילי שריר (עד 63 ק"ג) - גילי המגיעה לא מדורגת תפגוש בקרב הראשון את האקר האוסטרלית, אם תנצח ותעלה לשמינית היא עשויה לפגוש אחת משתי היריבות העדיפות עליה - פרנסין ההולנדית או אוברדוביץ' הסרבית

תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) - הישראלית עלתה טכנית לרבע שם תפגוש אחת מבין מאריצה פרישיץ' הסרבית או אלדה סנדאס ממשלחת הפליטים.

גילי כהן (עד 52 ק"ג) - תפגוש בשמינית את גולבדם באבאמוראטובה הטורקמנית, ואם תעבור, היא תפגוש אחת מבין אקטרינה ג'יוקה הקנדית או את שארלין ואן סניק הבלגית המדורגת.

שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) - קרב ראשון מול לוס אלבארס מקולומביה שנחשבת ליריבה נוחה, ובשמינית את חוליה פיגוארואה הספרדייה, שמבין המדורגות במשקל, יחסית סבירה. (ארד באליפות עולם 21).