טומרקין: "אני עובד על הכתף בשביל הדגל"

הוועד האולימפי ערך מסע"ת לקראת טוקיו: "האווירה טובה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.21 - 14:45
תחילת כתבה

המשחקים האולימפיים בטוקיו ייצאו לדרך באופן רשמי עם טקס הפתיחה החגיגי מחר (שישי), ולישראל יהיו לא פחות מ-90 נציגים ונציגות במשלחת. לקראת הפתיחה של התחרויות בענפים השונים, בוועד האולימפי הישראלי קיימו היום (חמישי) מסיבת עיתונאים בה עונים על כל השאלות בקשר להכנות ולציפיות. חנה קנייזבה מיננקו, יעקב טומרקין ואלכס שטילוב לקחו חלק, כמו גם הבכירים מהוועד.

גילי לוסטיג, ראש משלחת ישראל לטוקיו, אמר תחילה: "אנחנו כבר עם 70 ספורטאים מתוך ה-90 שנמצאים כבר ביפן, 58 מהם בכפר האולימפי. אנחנו עדיין בתהליך של קליטת האחרונים, שחקני הבייסבול. יש לנו עוד 12 נציגים בחוץ, חלקם כבר במסגרת המתקנים האולימפיים, כמו למשל האופניים והשייט. אנחנו בווליום מאוד גבוה, מרגישים את זה בכפר. מחכים לטקס הפתיחה מחר, נצעד 35 ספורטאים ושישה מלווים. זו הנחיה של כל המדינות. הצפי שהוצג הוא 2-3 מדליות ועשרה גמרים".

יעל ארד, יו"ר ועדת הספורט, הוסיפה: "אלה הרגעים הכי מותחים ולחוצים של ספורטאים ומאמנים, אני מכירה את התחושה כמה מתח ולחץ יש על הכתפיים שלהם. זה רגעים שהם רק רוצים להיות עם הצוות הכי קרוב אליהם, עם המאמנים והמטפלים כדי לעשות הכנות אחרונות. עכשיו זה משחק של הראש. כולם באו עם כושר מעולה, אבל היכולת לנקות את הראש מהמחשבות ולהגיע כמו שצריך זה שם המשחק. אני סומכת על הספורטאים שלנו".

שטילוב אמר: "נכון שעבורי זה משחקים אולימפיים בפעם הרביעית, ההתרגשות רבה. מיותר לציין ולהגיד על הקורונה, האמת שאנחנו כבר שכחנו מה זה להתנהל בלי קורונה, אבל לא מרגישים הבדל. יש אווירה מצוינת, כולם מוכנים ולא חושבים יותר מדי על המגבלות".

טומרקין גם כן התייחס לאווירה ולענייני הקורונה: "כיף להיות פה, ענייני קורונה בצד. ברגע שנכנסים לכפר האולימפי, מרגישים שזו אולימפיאדה. פעם ראשונה שגם גבר וגם אישה יישאו את הדגל, אני מאוד שמח שחנה תעשה את זה לצידי. אנחנו מחכים לשריקת הפתיחה ויש אווירה טובה והרגשה חיובית בנבחרת".

יו"ר הוועד האולימפי, יגאל כרמי, ענה לשאלת מה ייחשב עובר המשלחת ככישלון: "אם לא נעמוד ביעדים, התקשורת בוודאי תזכיר את זה ותדון בזה. אבל כרגע אנחנו רק חיוביים".

לאחר מכן טומרקין הוסיף בנוגע להתרגשות שבסחיבת הדגל בטקס הפתיחה: "אני עובד שבועיים בחדר כושר כדי לחזק את הכתף ולהחזיק את הדגל כמו שצריך. מבינים שיהיו מעט מאוד אנשים בקהל, אבל האולימפיאדה הזאת בסימן הטלוויזיה, לקהל בבית. אנחנו עדיין בתוך הקורונה, אבל רוצים להראות שרוח הספורט ממשיכה ואפשר לעבור את זה, יש אופטימיות. אנחנו מאוד מתרגשים, זה טקס פתיחה זה פעם בחיים. כל מה שיש באולימפיאדה הזאת זה היסטורי".

מיננקו הוסיפה: "עוד לא עשינו אימונים מסוימים לקראת הטקס, אני נמצאת כרגע במחנה אימונים. זה שעה וחצי מטוקיו. מחר ניפגש ונעשה קצת תרגילים לפני הטקס. נכון שיהיה טקס שונה לגמרי, אנחנו עדיין מרגישים גאווה ותמיכה של כל עם ישראל. זו גאווה גדולה בשבילנו".