יוצאים לדרך: טקס הפתיחה וישראלי ראשון

שני יתמודד בקשתות. המדריך ליום המשחקים בטוקיו בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.21 - 19:24
תחילת כתבה

זהו זה, רגע האמת עוד רגע כאן. 5 שנים של המתנה וציפייה הגיעו אל קיצן, ומחר (שישי) המשחקיים האולימפיים יצאו לדרך באופן רשמי, כשבתפריט טקס פתיחה מרהיב וגם נציג ראשון למשלחת הישראלית - איתי שני, שיתמודד בתחרות הקשתות.

  • 7:00 ישיר ב-SPORT5 - איתי שני יוצא לדרך בתחרות הקשתות
  • 14:00 ישיר ב-SPORT5 - טקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים

הישראלי בן ה-22 הגיע אל המשחקים האולימפיים לאחר שסיים ברבע הגמר בתחרות הקריטריון המקדימה למשחקים, מה שגם היה להישג השיא בקריירה הצעירה שלו. שני הוא הספורטאי הישראלי הראשון שמתחרה בענף הקשתות והוא יעשה את זה בשעה 7:00 בשעון ישראל, בפתיחת מקצה הדירוג.

למעשה, התחרות מורכבת מ-64 מתחרים, כשכל אחד מהם ירה 72 חיצים מ-70 מטרים, ויצברו ניקוד שיקבע את הדירוג שלהם להמשך הטורניר שמתקיים בשיטת נוק-אאוט עד לגמר הגדול.

יום התחרויות יימשך בשעה 8:30 תצא לדרך גם תחרות החתירה כשבתפריט מקצי היחידים, הזוגות והרביעיות גם בגברים וגם בנשים.

מאוחר יותר, בשעה 14:00 בשעון ישראל, יצא לדרך טקס הפתיחה, שבאופן טבעי, בכל העולם מצפים כי הוא יהיה מרהיב ביופיו, עם פירוטכניקה מתוחכמת כמו שהיפנים מסוגלים לעשות. המסר שיוביל את הטקס יהיה "United by Emotion" - מאוחדים באמצעות רגש. אגב, המארגנים הצהירו כי ישנו מסר שלפיו תכננו את כל הטקסים, כולל הסיום וכולל אלה של המשחקים הפראלימפיים. המסר הינו "Moving Forward" - ממשיכים קדימה, עם כוונה לכך שבמשחקים ינסו להעניק תקווה חדשה אחרי ההתמודדות עם המגפה הקשה שהכתה בעולם כולו.

על אף שנודע כבר שהטקס ייערך ללא קהל כמו שנהוג, זה לא אומר שלא יהיו אנשים בכלל. בתקשורת היפנית פרסמו כי נציגים רבים מהוועד האולימפי הבין לאומי, לצד דיפלומטים ממספר מדינות וספונסרים שונים, ינכחו ביציעי האצטדיון האולימפי בטוקיו. זה אמנם נשמע מעט תחילה, אך מהדיווח עולה כי ייעשו מאמצים להכניס 10,000 אנשים שנכללים בקטגוריית המיוחדות הללו.