איתי שני סיים 60, יפגוש את מוטו בקרב ההדחה

היסטוריה. ישראלי ראשון לקח חלק בקשתות: "תנאי השטח היו מאתגרים". התוצאות וההסברים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.07.21 - 09:04
(צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
(צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
תחילת כתבה

אחרי ימים ארוכים של ציפייה, המשלחת הישראלית החלה הבוקר (שישי) את דרכה במשחקים האולימפיים בטוקיו: הקשת, איתי שני, היה הראשון להיכנס למעגל המשחקים והפך לראשון בהיסטוריה שמשתתף בתחרות הקשתות.

שני סיים את מקצה הדירוג, בו השתתפו 64 קשתים שירו 72 חצים כל אחד, במקום ה-60. הוא צבר 635 נקודות, שהם 21 נקודות פחות מהשיא האישי שלו, מתוכם פגע 19 פעמים בניקוד ה-10 ו-8 פעמים בניקוד ה-X. "תנאי השטח היו מאתגרים. קבלת ההחלטות שלי הייתה טובה וגם היכולת הטכנית", הוא סיכם.

בעקבות התוצאה שהשיג, שני סידר לעצמו מפגש בקרב ההדחה מול הירוקי מוטו היפני בן ה-24, שסיים במקום החמישי. עבור היפני זו הבכורה במשחקים האולימפיים, וכבר בבכורה הוא שבר את שיאו האישי עם 678 נקודות.

קרב ההדחה יחולק למערכות ויעבוד בצורה כזאת: בכל מערכה כל מתמודד יירה 3 חצים, ומי שישיג יותר נקודות יזכה במערכה וב-2 נקודות. במקרה של תיקו, כל מתמודד יקבל נקודה. הראשון להגיע ל-6 נקודות יזכה במשחק כולו. במצב של תיקו 5, הקרב ילך לשובר שוויון וכל מתמודד יירה חץ אחד. האיש שהחץ שלו קרוב יותר למרכז - ינצח. הקרב ייערך ביום רביעי ה-28 ביולי בשעה 4:48 שעון ישראל.

מי שסיים את מקצה הדירוג במקום הראשון הוא הקוראני, קים ג'ה דאוק בן ה-17, שצבר 688 נקודות. מיד אחריו סיים אלוף העולם האמריקאי ושיאן העולם, אליסון בראדי, עם 682 נקודות. במקום השלישי סיים האלוף האולימפי מלונדון, הו ג'ינייק, עם 681 נקודות.

מוקדם יותר, באותו הענף בנשים, נרשם שיא אולימפי חדש של אן סאן הדרום קוראנית. היא השיגה 680 נקודות, כולל 36 פגיעות בניקוד ה-10. תקרית מצערת נרשמה כשהמתמודדת הרוסיה בחץ וקשת, סבטלנה גומבוייבה, התמוטטה במהלך התחרות בעקבות החום הכבד.