צפו במהומה בביה"ד: אוהדי כפ"ס התעמתו עם שוטרים

דרמה במשרדי ההתאחדות: אום אל פאחם ערערה על ההחלטה להוריד אותה לליגה א', מאתיים אוהדי כפ"ס נהמו לעבר נציגי הקבוצה מהמגזר, ולא נתנו להם לצאת מהבניין. שניים נעצרו. ההחלטה תתקבל כנראה בבוקר

תומר לוי ושירי אלג'ם  24.09.13 - 19:17
תחילת כתבה

הסאגה הארוכה סביב מכבי אום אל פאחם והשאלה אם תשחק העונה בליגה הלאומית או בליגה א', הגיעה הערב (שלישי) לשיא, כאשר נציגי המועדון הצפוני הגיעו למשרדי ההתאחדות לכדורגל על מנת לדון בעניינם. מי שעוד הגיעו למתחם היו כ-200 אוהדי הפועל כפר סבא, שיצרו במקום מהומה ענקית.

כזכור, אום אל פאחם הורדה לליגה א' בשל אי עמידה בדרישות בקרת התקציבים, אך בית הדין נתן לה חבל הצלה, זאת בתנאי שהמועדון יפקיד שיק ע"ס 450 אלף ש"ח. א.א. פאחם העבירה כבר ביום ראשון בערב את השיק האמור וההתאחדות צפויה להפוך את החלטתה ובמקום להעלות את הפועל כפר סבא ללאומית, לתת למועדון מהצפון לשחק בליגת המשנה. הערעור של אום אל פאחם הסתיים, אבל הרוחות במקום סערו גם דקות ארוכות לאחר מכן.

כ-200 אוהדים של הפועל כפר סבא הפגינו בכניסה להתאחדות וכאשר הגיע מנכ"ל אום אל פאחם למשרדים, הוא התקבל בשריקות בוז. גם יו"ר הבקרה התקציבית של ההתאחדות, עופר אורליצקי, הגיע למקום, ספג קללות ונכנס בליווי משטרתי.

כתוצאה מכך, החל עימות בין האוהדים למשטרה כאשר במהלכו, נעצרו שני אוהדים, נגררו על הרצפה והוכנסו לניידות. שאר האוהדים המשיכו להתעמת עם כוחות האבטחה במקום. כשנגמר הדיון ואנשי א.א.פאחם ירדו למטה, אוהדי כפ"ס שרו את "התקווה", ולא נתנו לראשי א.א.פאחם לצאת מהבניין כששרו: "מושחתים". רק בהתערבות המשטרה ויו"ר כפ"ס, חלק מראשי א.א.פאחם יצאו מהמבנה. אגב, כשהסתיים הדיון, אורליצקי הוברח מיציאה צדדית על מנת שלא להיתקל פעם נוספת באוהדים.

"יש לי הרגשה טובה", אמר יו"ר אום אל פאחם אבו רג'א אחרי הדיון, "מגיע לנו להישאר בליגה הלאומית. הקבוצה היתה עם חובות, אבל ניקינו אותם. א.א.פאחם זה מועדון שבנוי על הקבוצה הזו. אם הקבוצה תפגע, אז גם 400 ילדים ייפגעו. אני האבא של כולם. אם הקבוצה תתפרק, הכל יתפרק".

מנגד, בעלי כפ"ס סתיו שחם אמר: "מקווים שהפועל כפ"ס תישאר. השקענו הרבה כסף בחודש האחרון, זו תהיה עוגמת נפש. זו תהיה קטספרופה כלכלית ומנטאלית. אני חושב שמדובר בשערוריה. הבקרה צריכה לתת את הדין. לא יכולים לשנות את ההחלטה כל יום".

אז מתי תסתיים הסאגה ותתקבל החלטה מי תשחק בלאומית, אתם שואלים? קשה לדעת. לא מן הנמנע כי ההתאחדות תחליט לדחות את ההחלטה עד שעות הבוקר, אבל גם לאחריה כלל לא בטוח שהסיפור ייגמר, שכן יש להניח שמי שתצא מאוכזבת מהחלטת בית הדין, תחליט להגיש ערעור לבית משפט מחוזי.