חבל הצלה: ניסן יחזקאל הקפיא 75 אחוז משכרו

מאמן הפועל פ"ת ויתר על השכר כדי שהסגל יישמר. שחקנים קיצצו 10 אחוזים

זיו אברג'יל  14.01.14 - 13:35
יעבוד העונה כמעט בחינם. יחזקאל (ניר בוקסנבאום)
יעבוד העונה כמעט בחינם. יחזקאל (ניר בוקסנבאום)
תחילת כתבה

הפועל פ"ת כולה מתגייסת למען המועדון. המצב הכלכלי הקשה ממשיך לאיים על המשך העונה של המלאבסים, והאפשרות כי שחקנים ישוחררו עדיין ממשית, אבל בקבוצה לא מתכוונים לוותר. המאמן ניסן יחזקאל פנה לבעלים אבי ללוז והציע כי לא ישולם לו שכר עד לסיום העונה. כיוון שעל פי חוק ללוז לא יכול להעסיק את יחזקאל ללא תמורה, השניים סיכמו כי המאמן יקבל רק 25 אחוזים משכרו, ואת היתר יקבל בעונה הבאה.

בנוסף, ניסן יחזקאל יחזיר את הרכב השכור בו הוא השתמש מפתיחת העונה, כל זאת על מנת להקל על המצב הפיננסי הרעוע. כמו כן, שחקנים בהפועל פ"ת הסכימו לקצץ 10 אחוזים משכרם כדי לסייע למשוך עם הסגל הנוכחי עד הקיץ, ולנסות להעפיל לליגת העל.

כזכור, הבעיות הכלכליות של ללוז הביאו את בקרת התקציבים להשתמש בערבויות אותן הפקיד לטובת תשלום המשכורות האחרונות, כאשר ברור היה כי אם שום דבר לא ישתנה, הבעלים ייאלץ לשחרר שחקנים עוד בינואר. ללוז יישב מחר בבוקר עם הבקרה, שם יצטרך להציג מיליון שקלים כדי לשמור על הסגל הקיים. מיליון השקלים צפויים להגיע מהקיצוץ בשכר, מספונסר חדש וכך מהחיסכון בעקבות פיטוריו של המנכ"ל אפי צפריר.

"אני מסכים לא לקבל שכר כי ההצלחה המקצועית של הפועל פתח תקוה עומדת לנגד עיני", הסביר יחזקאל את המהלך, "הסכמתי להקפיא את השכר כדי שאף שחקן מהסגל הקיים לא ישוחרר". בפתח תקוה קיים כעס גדול על היריבות לצמרת, בני לוד ואשקלון, שפנו בתקופה האחרונה לשחקנים שלהם - יוגב בן סימון, ליאור אסולין, שי רביבו ואימורו לוקמן. "לא ניתן לאף קבוצה לחבל לנו במטרה, שהיא לעלות לליגת העל בסיום העונה", אמר יחזקאל.

הפועל פ"ת לא סתם נלחמת כדי לשמור על הסגל שלה בחצי העונה השניה שנותרה בלאומית. עד כה היא במצב מצוין במאבק על הכרטיס לליגת העל, כאשר היא במקום השני ומחזיקה ביתרון של 5 נקודות על פני בני לוד שבמקום השלישי. במחזור החולף פ"ת השיגה ניצחון גדול, 0:2 בחוץ על מכבי נתניה, ופתחה פער מהדולקות אחריה.