הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שווה להתפרע? ביה"ד הקל בעונשה של נצרת

למרות המהומה מול מכבי נתניה, הדיינים הפכו את ההחלטה וקבעו כי הקבוצה תארח את ראשל"צ עם קהל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.01.14 - 19:59
האירועים בנצרת. האוהדים לא ממש ישלמו
האירועים בנצרת. האוהדים לא ממש ישלמו

מכבי אחי נצרת ומכבי נתניה היו שותפות לאחרונה לאחד מהמשחקים היותר אלימים שנראו בשנה האחרונה בישראל. השתיים גם ספגו עונשים בעקבות התקרית במפגש הליגה הלאומית, אבל הערב (שישי) כבר הגיעה החלטה חדש של בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, החלטה שספק אם תרתיע מהתנהגות דומה בעתיד.

אחרי שכבר נקבע כי נצרת תארח את הפועל ראשון לציון ביום שני הקרוב ללא קהל, בית הדין העליון החליט הערב להפוך את ההחלטה. ברוב קולות נקבע כי אוהדי הקבוצה מהמגזר יוכלו להיכנס למפגש מול היריבה מעיר היין, כאשר שאר חלקי גזר הדין נותרו בעיניהם.

המשמעות היא שכנגד נצרת עדיין עומד עונש של הפחתת שתי נקודות על תנאי בעקבות האירועים האלימים. בנוסף הקבוצה תשלם קנס של 15,000 שקלים. למרות זאת האוהדים, אלה שאחראים בסופו של דבר לאלימות, לא ממש ייפגעו.

כזכור באותו מפגש שהסתיים בניצחון 0:1, התעמתו אוהדי האורחת עם המאבטחים כאשר במהלך האירוע, המאבטחים זרקו שני אוהדים לכר הדשא. בהמשך, אוהד של נצרת ירק על פניו של ערן לוי ומספר אוהדים של המארחת זרקו אבנים מחניון האצטדיון לעבר אוהדי נתניה שנותרו ביציעים. אם זה לא מספיק, אז לאחר מכן נזרקו דליים מכיון אנשי נצרת ליציע של נתניה.