במכבי נתניה מכוונים גבוה: יוסי מזרחי פנה לטוטו תמוז

בעיר היהלומים כבר עובדים על העונה הבאה בליגת העל: צירוף החלוץ תלוי בשחרור מפלוישט. ארבייטמן הוא אופציה, רועי גורדנה ובן שושן גם כן על הכוונת. ברשימת העוזבים: ליפניה ואסקברד

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.04.14 - 12:23
תמוז במדי פלוישטי. בדרך לנתניה?
תמוז במדי פלוישטי. בדרך לנתניה?
תחילת כתבה

הימים הם ימים ורודים במכבי נתניה. העולה הטריה לליגת העל חווה בינתיים עונה נהדרת, שיכולה להפוך את העונה לחלומית, אם תצליח לנצח את מכבי פתח תקווה בחצי גמר גביע המדינה. אלא שלמרות זאת, יוסי מזרחי כבר עובד על העונה הבאה, כשברור שלא מעט שחקנים יעזבו, גם כאלה המחזיקים בחוזים.

בימים האחרונים פנה המאמן (שיחתום השבוע לשנתיים עם אופציה לעונה נוספת, כפי שפורסם כאן לראשונה) לטוטו תמוז והציע לו להצטרף בעונה הבאה. מזרחי כבר שוחח עם סוכניו של השחקן, שהבהירו לו כי יהיה על מה לדבר רק במידה שפטרלול פלוישט תחליט שלא לממש את האופציה להאריך איתו את ההתקשרות. סוכנו של תמוז, אבי נמני, אישר שנעשתה פנייה לחלוץ.

הבעלים אלי שגב ושמעון גונן נתנו אור ירוק למהלך ואם הוא ייצא לפועל, תמוז יהיה המשתכר הגבוה במועדון. "יוסי מזרחי לקח את ערן לוי כפרוויקט והפך אותו לשחקן העונה בקלות, כך יכול לקרות גם עם טוטו תמוז", אמר גורם במועדון. החלוץ עצמו, אגב, כבש שער אחד במדי הקבוצה הרומנית וכמעט שלא פותח בהרכב.

עם זאת, בתמוז רק מתחילה רשימת שחקני הרכש. במסרת ההסכם החדש בין טוברוק לנתניה, הבעלים של קבוצת הנוער, אריק איזיקוביץ', הבטיח שיעשה כל שביכולתו כדי שהשחקנים יוצאי טוברוק ישחקו במכבי בנתניה, כאשר אחד השמות שעלה כאופציה למקרה שתמוז לא יגיע הוא שלומי ארבייטמן, שמשחק העונה במונס הבלגית. יוסי מזרחי מעוניין גם בחנן ממן, רועי גורדנה, אנס דאבור, עמית בן שושן, תום מנשרוב, אלעד גבאי, אריק ינקו ויאיא פטי. כל זאת, כמובן, במסגרת התקציב, שיעמוד על 22 מיליון שקל, כשמזרחי יקבל 9 מיליון שקלים על מנת להביא שחקנים.

ומה בגזרת העוזבים? גם כאן הרשימה ארוכה. טובארנו פינאס, המחזיק בחוזה לעוד עונה עשוי לעבור לקריית שמונה שרצתה אותו בינואר, אך הדבר לא יצא לפועל. סביטי ליפנייה יעזוב בוודאות, כמו גם עידו אקסברד, עליו לא תמומש האופציה. בנוסף, ישנם סימני שאלה לגבי ליאור ג'אן, שלו מנשה וקובי חסן. לארי קאיודה יושאל ככל הנראה כדי לזכות בדקות משחק משמעותיות יותר ולהתחשל.

פרסום שיר העלייה המתכונן כאן באתר גרר הדים רבים. האוהדים שוחחו עם מנכ"ל המועדון וביקשו ממנו להקשיב לשירים נוספים ורק לאחר מכן לקבל החלטה. כותב אחד השירים, רועי כהן, ציין כי נאמר לו בשיחה אישית עם המנכ"ל שבחרו בשיר שלו, אך בנתניה הכחישו. לקראת החגיגות הרשמיות, ביום שישי מול הפועל פ"ת, יוצע דיסק שהכין האוהד קובי עמר ממיטב שירי היציע.