בלאגן בנצרת עילית: השלכות אבנים ויריקות

מהומה התרחשה באיצטדיון גרין במשחק בו קרית גת ניצחה 0:1

זיו אמויאל  17.10.14 - 18:30
השאירו את ההתפרעויות בצד. ניצחון לקרית גת (האתר הרשמי)
השאירו את ההתפרעויות בצד. ניצחון לקרית גת (האתר הרשמי)
תחילת כתבה

אירוע חמור התרחש הערב (שישי) במשחק הליגה הלאומית בין הפועל נצרת עילית למכבי קרית גת. בדקה ה-60 במצב של 0:0 שחקן של נצרת עילית נפצע בהיתקלות עם שחקן יריב ונשכב שרוע על כר הדשא. אוהדי נצרת עילית דרשו משחקני האורחת לעצור את ההתקפה ולהוציא את הכדור, אבל כשזה לא קרה החלה המהומה במגרש.

האוהדים המקומיים החלו לקלל ולגדף את קהל האורחים הסמוך, אחרי שאוהד של נצרת עילית שישב ביציע הכבוד צעק לקהל קרית גת: "בואו תרדו למטה אם אתם גברים". המרחק מכאן ליריקות ואווירה מכוערת במגרש היה קצר, והשיא: השלכת אבנים הדדית מכיוון שני הקהלים.

כוח השיטור, שלא היה נוכח במגרש, הגיע כעבור מספר דקות באיחור ניכר ולאחר שהרוחות כבר נרגעו. עדי ראייה שנכחו במגרש סיפרו לאתר ערוץ הספורט כי "זה קצת מפחיד מה שקורה כאן, הילדים בוכים. לא יודעים איך אפשר לבוא לראות כדורגל ככה". כזכור, גם בעונה שעברה חווה אצטדיון "גרין" את עניין השלכת האבנים.

במשחק עצמו, מכבי קרית גת השיגה ניצחון חמישי העונה בזכות שער של נדב כידר בדקה ה-84, שהעניק לנציגת הדרום 0:1 קטן בנצרת עילית. טל איילה היה חתום על הבישול. קרית גת עלתה זמנית לפסגת ליגת העל עם 15 נקודות, כאשר לבני יהודה והפועל כפר סבא יש משחק חסר (13 נק' לכ"א).

מקרית גת נמסר בתגובה: "בסביבות הדקה ה-60 בנצרת עילית החל ויכוח בין שני אוהדים, אחד מכל מחנה, שהלהיט את האוהדים שקיללו ואף השליכו גרעינים וחפצים משני היציעים. אוהד קרית גת הוצא מתחומי האצטדיון על ידי אנשי המועדון, לאחר שאנשי האבטחה במגרש לא התערבו. משחק הכדורגל הוא בילוי משפחתי וכך צריך להיות בכל מגרש. אנחנו מוקיעים כמועדון וכחובבי כדורגל פרטיים כל סוג של אלימות, וכך נמשיך להתנהל".