בגלל השבת: איבגי יילך ברגל מבלומפילד לפולג

השוער יצעד 35 ק"מ מיפו עד נתניה כדי למנוע חילול שבת: "כדורגל זה לא רק משחק של הגויים, אני סובל בשקט כבר כמה שנים"

זיו אמויאל  30.11.14 - 13:59
שומר שבת בכל מחיר. איבגי (אלן שיבר)
שומר שבת בכל מחיר. איבגי (אלן שיבר)
תחילת כתבה

המאבק של השחקנים שומרי המסורת בתרבות הכדורגל הישראלי בשבת הוא לא דבר חדש, אבל דבר כזה עוד לא שמעתם. שוער מכבי הרצליה, אבי איבגי, ישחק ביום שישי עם קבוצתו מול בני יהודה בבלומפילד, במשחק שיחל בשעה 15:00 ויסתיים אחרי כניסת השבת. כדי לא לחלל אותה איבגי הפתיע היום והודיע: אלך ברגל מבלומפילד עד ביתי בנתניה.

בחודשים האחרונים החלה התאגדות של שומרי המסורת כדי להביא להחלטה לקיים משחקים בימי חול - בליגת העל ובלאומית - והדיונים עדיין בעיצומם. בינתיים, איבגי לקח את היוזמה ועתיד לצעוד כ-35 קילומטרים מהאיצטדיון ביפו ועד ביתו בשכונת פולג. בדיקה קצרה ב-google maps סיפקה אומדן לגבי אורך המסע של השוער: 6 שעות ו-43 דקות, כשהמשמעות היא שאיבגי ייכנס הביתה באיזור השעה 23:00 בלילה, וסביר שיהיה זה במצב של תשישות.

"כבר 6 שנים שאני מקפיד לשמור את המסורת של השבת שקיבלנו מהקדוש ברוך הוא", אמר אבי איבגי לאתר ערוץ הספורט: "אני ועוד המון המון שחקנים ששומרים בדיוק כמוני עסוקים כל סוף שבוע מחדש בלחפש פתרון בגלל שהמשחקים גולשים לתוך השבת. אני לא מדבר על דתיים או שומרי שבת בלבד, אלא יהודים רגילים שרוצים לזכות ללכת לבית כנסת פעם אחת ביום שישי ולא מספיקים".

"הכדורגל הוא לא מקצוע רק של גויים, אלא גם של יהודים. אני סובל בשקט כבר כמה שנים ובזמן האחרון נחשפתי לכל כך הרבה אנשים שסובלים בשקט כמוני והולכים הביתה ברגל אחרי משחקים", הוסיף השוער, "אני לא מתכוון לוותר ואלך ברגל מבלומפילד לנתניה, עם כל הצער והסבל שנגרמו לי. זו הדרך שלי, מאמין שאסור לנסוע בשבת. בחרתי לשחק בליגה הלאומית כי אפשר וניתן לא לחלל בה את השבת".