בוסקילה יסיים את דרכו בטבריה, אלדד שביט מועמד

אחרי ארבעה הפסדים רצופים, המאמן שקיבל צ'אנס ראשון בלאומית ישלם את מחיר הכישלון. הקבוצה מהכנרת תפנה לעוזר מאמן הפועל רעננה, אשר אלון יאשר את המהלך? גם יחזקאל ודורה מועמדים

זיו אמויאל  14.12.14 - 11:53
זוהר יצחק מחפש מחליף לבוסקילה (באדיבות: דאבל פס)
זוהר יצחק מחפש מחליף לבוסקילה (באדיבות: דאבל פס)
תחילת כתבה

עוד לפני המשחק מול הפועל ראשון לציון ביום שישי האחרון, היה ברור שבעירוני טבריה לא יקבלו שום תוצאה מלבד ניצחון. "זו קבוצה בסדר הגודל שלנו, אין מצב שבבית לא ניקח את שלוש הנקודות. המצב שלנו מספיק קשה גם ככה". אז הכתומים עשו מהפך, ניצחו והשליכו הרבה בלאגן לעבר טבריה, לה היה זה ההפסד הרביעי ברציפות אחרי ההפסדים לבית"ר ת"א רמלה, בני יהודה ובני לוד. במאזנה של העולה החדשה ללאומית 15 נקודות ועוד לפני השלמת המחזור ביום שני, היא רחוקה כדי 3 נקודות מירידת ליגה.

הראשון שישלם את המחיר על כישלונות טבריה הוא המאמן הצעיר, רפי בוסקילה, שעשוי לקבל בשעות הקרובות הודעה על הפסקת עבודתו. יו"ר טבריה, זוהר יצחק, אמר בתכנית הרדיו "שישי ושערים" באתר ערוץ הספורט: "אי אפשר להחליף קבוצה שלמה, יש לנו בעיה וצריך לפתור איתה. רפי לא דיבר איתי אחרי המשחק, פשוט תפס את הרגליים והלך. נשב איתו ונקבל החלטות".

הנהלת המועדון הטברייני בראשות איש העסקים, אבי דהאן, כבר מחפשת את המאמן הבא של הקבוצה. לאתר ערוץ הספורט נודע כי ביממה הקרובה תפנה טבריה לאלדד שביט, עוזר מאמן הפועל רעננה, ומי שאימן את טבריה במשך שנתיים לפני שחבר לחיים סילבס בקבוצה מליגת העל. המהלך עדיין צורך את אישורו של בעלי רעננה, אשר אלון. גם הפועל ירושלים פנתה לשביט.

מועמדים נוספים לתפקיד הם שלומי דורה שהתפטר ממכבי אחי נצרת לפני מספר ימים. את חוזהו היחסית גבוה, לליגה הלאומית בכלל ולטבריה בפרט, עשוי לממן גורם חיצוני המעוניין לראות את המאמן החיפאי נוחת בכנרת. שמו של ניסן יחזקאל שאימן את מרמורק מליגה א' דרום עלה כאפשרות נוספת. אגב, בנצרת קיבלו מסרים מנג'ואן גרייב כי הוא לא מעוניין לרשת את דורה. "לא מ'פחד מכישלון', כך הגדיר זאת גורם בהנהלה, "ישבנו איתו ונמשיך גם היום, אבל הוא משדר שהוא לא מעוניין".

מי שעוד פנתה ליחזקאל היא הפועל ירושלים, והצדדים ייפגשו ביממה הקרובה. למרות זאת, מנכ"ל האדומים דודו סאסי טען בתוקף: "לא ניפגש עם אף מאמן עד לאחרי המשחק מחר מול קרית גת". האדומים מתחתית הלאומית פנו גם לעוזר מאמן רעננה, אלדד שביט, שבוחן כאמור גם את האפשרות לאמן בטבריה.