הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משה דמאיו: "הייתה כאן אינתיפאדה. זה לא נורמלי"

תגובות קשות בבני יהודה לאירוע האלים מול אחי נצרת: "זרקו עלינו בקבוקי שתן"

זיו אמויאל  02.02.15 - 23:25

כאילו לא הספיק ה-6:1 המביש שספגה אחי נצרת מבני יהודה הערב (שני), נוספו למשחק הזה עוד מספר אירועי אלימות מכוערים. ברקע, כמו תמיד, הגזענות שעולה מעל פני השטח. לאורך כל המשחק התגרו שני מחנות האוהדים אחד בשני. חשוב לציין, כי האוהדים האורחים הגיעו עם דגל ישראל שאותו הניפו ביציע. מן העבר השני, אוהדי נצרת הציגו לראווה דגל פלשתין.

כרבע שעה לסיום המשחק, החלה השתוללות בין הקהלים שהחלה בשירים מתריסים של מחנה אחד על השני. האוהדים בירוק שרו, בין השאר, "תחי פלשתין, תחי פלשתין". אוהדי בני יהודה הגיבו בשירי "אל אל ישראל" וביצוע של המנון "התקווה". ברגע הזה, עבר האירוע צעד אחד קדימה. בקבוקים החלו להיזרק מיציע נצרת לעבר קהל האורחים, זאת כאשר הירוקים עולים מעל הגדר וחודרים לשטח ההפרדה הסטרילי המיוחד שנועד להפריד בין המחנות.

בעלי בני יהודה, משה דמאיו, עלה ליציע על מנת לנסות להרגיע את הרוחות ולמנוע מהאוהדים שלו להגיע לאיזור המסוכן: "היתה פה אינתיפאדה. אם אני צריך לעלות ליציע עם שוטרים, לקחת את כל האוהדים שלנו כמה שיותר אחורה כדי שהם לא יתערבבו, אז אני לא יודע מה להגיד".

דמאיו יצא בהאשמה חריפה כלפי התנהגות אוהדי נצרת: "זה התחיל במכות שהאוהדים שלנו קיבלו לפני הכניסה למגרש, ששם תקפו אותם. אחרי זה הם זרקו מיציע הכבוד בקבוק לכיוון היציע שלנו, אחרי זה הם לקחו זרנוק של מים והתיזו עלינו. הם השליכו עלינו בקבוקים מלאים בשתן. תסתכלו בצילומים, זה לא נורמלי".

דובר אחי נצרת, עומר זועבי, התייחס לאירועים החמורים: "אנחנו מתייחסים לאירועים האלה בסלידה, ולא מייחסים עניין רק לאוהדים שלנו אלא גם לקריאות הגזעניות והמכוערות מכיוון אוהדי בני יהודה. בכל מקרה, אין שום סיבה להתפרעות שכזו".

יו"ר אחי נצרת, אחמד חילו, הוסיף: "צריך להעיף את כל הגזענים, לא משנה אם זה מנצרת או אחרים. לא צריך לתת לגזענים במה, יש כאלה שלא באים לכדורגל, באים רק למשחק שיש בו אווירה גזענית ומתחילים לאיים. זה מה שקורה שבאה קבוצה עם קומץ גזעני, הוא בא להתנקם ולעשות בלאגן. גם לפניי אמרו, שופטים צריכים להתעורר בבית משפט ולהכניס אנשים לבית סוהר. לא יכול להיות שדברים כאלה ימשיכו. מתי זה יגמר? שמישהו יהרג במגרש כדורגל? זה לא הגיע עדיין, אבל זה יגיע אם לא יתעוררו".