נשיא עפולה לטביב: "היכנס כשותף בקבוצה"

פרסום ראשון: יעקב פנה לבעלי בית"ר לשעבר, שישקול קאמבק

רז זהבי
רז זהבי  04.11.18 - 14:22

תגיות: אלי טביב

תחילת כתבה

האם אלי טביב בדרך לקאמבק לכדורגל הישראלי אחרי פחות משנה? יכול מאוד להיות. לערוץ הספורט נודע לראשונה, שנשיא הפועל עפולה, ששי יעקב, הציע בימים האחרונים לבעלי בית"ר לשעבר להצטרף למועדון על תקן בעלים או שותף. טביב הבהיר שהוא שוקל את ההצעה ויחזיר תשובה בנושא בימים הקרובים.

הכל התחיל בבחירות שהתקיימו ביום שלישי האחרון לראשות עיריית עפולה, אבי אלקבץ, ששימש בעבר כראש עיריית עפולה ומזוהה מאוד עם הקבוצה, קיבל את מירב הקולות. ראש העיר הנבחר, שחזר לתפקיד אחרי 5 שנים, היה זה שבנה את האצטדיון החדש ובזכותו גם הקבוצה עלתה מליגה א' לליגה הלאומית, וכעת הוא מעוניין לערוך שינוי מיידי בהרכב הנהלת המועדון מהליגה הלאומית, במהלכו יביא לסיום דרכם של הנשיא ששי יעקב והיו"ר דני אסולין.

השנה נשיא עפולה השקיע מכספו הפרטי כ-2 מיליון ש"ח, שמורכבים מ-1.5 מיליון ש"ח ערבויות ועוד 500 אלף כשהלוואת בעלים, כדי שראש העיר יזיז אותו מתפקידו הוא יצטרך למצוא משקיעים שייכנסו במקומו, כשמי שהוזכר כמועמד להגיע למועדון הצפוני הם קבוצת ניהול בראשות שחקן העבר, מיכל סילקו, ופרדי חייט, ששימש כמנהל המקצועי בעבר.

אם יישאר בעפולה, יעקב יצטרך סיוע כלכלי במקום כספי העירייה שיפחתו, וכאן נכנס לתמונה אלי טביב, שנחשב לאחד מהאנשים המקורבים ביותר לששי יעקב. כזכור, בשנה שעברה נשיא עפולה אף אישר לבקשת טביב לבני בן זקן לעבור מעפולה לבית"ר במהלך העונה. בתקופה האחרונה טביב מייעץ ליעקב כיצד עליו לפעול מול ראש העיר שמנסה להדיחו, כשבסוף השבוע האחרון יעקב פנה אל אותו טביב והציע לו לשקול אפשרות להצטרף לעפולה כבעל תפקיד או לחילופין כבעלים. טביב לא פסל את האפשרות שיגיע והבטיח שיחזיר תשובה בימים הקרובים, כשבשלב זה הכדור נמצא בידיים שלו.

עפולה נחשבת לאחד המועדונים המסודרים בליגה הלאומית, והיא שואפת לעלות לליגת העל עוד העונה. לקבוצה נקיית החובות, יש אצטדיון חדש שנבנה בשנים האחרונות וכן היא חברה קבועה בפלייאוף העליון בליגה הלאומית וזכתה אשתקד בגביע הטוטו של הליגה השניה, במה שבהחלט יכול להיות אטרקטיבי עבור אלי טביב. האם הבעלים יחליט להיענות להצעה? בקרוב נדע.