שמואלביץ': "רגעי חרדה. בנס לא קרה אסון"

בדו"ח חמור, מאשים השופט את אוהדי קטמון בתקיפה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.04.19 - 11:15
תחילת כתבה

השופט איתן שמואלביץ' פרסם אתמול (ראשון) את דו"ח השיפוט שלו מהמשחק באצטדיון טדי, בין הפועל קטמון להפועל נצרת עילית. זה היה דו"ח חריף במיוחד, שיוביל ככל הנראה להעמדה לדין ולעונש חמור עבור המארחים. "היו לי רגעי חרדה שלא חוויתי מימיי. רק בדרך נס ובעזרת כוח האבטחה, לא התרחש כאן אסון". כתב השופט בדו"ח שהגיש.

שמואלביץ', שמיועד לשפוט את גמר גביע המדינה לראשונה בקריירה שלו, פירט באופן מדוקדק את מה שעבר עליו, ממהלך המשחק ועד הרגע בו יצא מן האצטדיון. "בדקה ה-65 עבר מנהל קבוצת הפועל קטמון, אלעד סיבוני, בין כל מביאי הכדורים וביקש מהם לא להחזיר כדורים למגרש", כותב השופט, "לאחר שהמשקיף (איציק כהן - מ.פ) פנה אליו כדי שיחזיר את הכדורים, הוא ענה לו 'אפס מאופס'".

"בירידה מכר הדשא, לאחר שריקת הסיום, נזרקו עלינו כוסות קפה מיציע אוהדי קטמון, ואחת מהן אף פגעה בעוזר השופט מתי יעקובוב. הצוות ספג גרעינים ומטר של יריקות". והסיפור מתחדד כאשר מגיעים למה שהתרחש לאחר השריקה: "כשעה לאחר סיום המשחק, כאשר יצאנו עם המונית מאזור החנייה לכיוון היציאה מהאצטדיון, חסמו את המונית שני בחורים צעירים, תוך כדי שהם מקללים אותי ודופקים על הרכב".

"מיד הצטרפו עוד כעשרה צעירים נוספים, קיללו אותי, בעטו ברכב ואחד מהם הצליח לפתוח את דלת המונית עם אגרוף מונף. רק בנס, הצליח אחד המאבטחים לעצור אותו בזמן. עד שנפתח לנו נתיב הנסיעה, ספג הרכב חבטות ויריקות מאותם בחורים צעירים, שאני זיהיתי בתור אוהדי הפועל קטמון".