קטמון הרחיקה אוהדים עד סוף העונה

אחרי המהומה, במועדון אמרו על שמואלביץ': "לא נשקפה סכנה פיזית כפי שתיאר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  03.04.19 - 18:19
תחילת כתבה

ארבעה ימים אחרי המהומה בסיום ה-2:2 מול נצרת עילית, בהפועל קטמון קיבלו החלטה להרחיק אוהדים ממשחקי הקבוצה עד סוף העונה. זה מגיע אחרי שהשופט איתן שמואלביץ' ציין בדו"ח: "אוהדי קטמון באו לתקוף אותי בסיום המשחק. ירקו ובעטו לי ברכב מחוץ לטדי".

כזכור, במשחק שמואלביץ' הוציא ארבעה כרטיסים אדומים, שלושה מהם לשחקני קטמון. המארחת הובילה 1:2 למרות החיסרון המספרי, אך איבדה את היתרון בדקה ה-83, והמשחק הסתיים בתיקו. בסיום המשחק ניגש המנהל המקצועי שי אהרון לשמואלביץ' וקיבל הסברים לאדומים שנשלפו.

בנוסף להרחקת האוהדים, נמסר מקטמון: "לאחר קבלת דיווח ממנכ"ל הקבוצה על האירועים שליוו את יציאת שופט המשחק מאצטדיון טדי וצפייה בסרטונים שצילמו מאבטחים באירוע וכן בסרטון ממצלמת האבטחה באצטדיון, ולאחר קיום דיון במכלול הנושאים שקשורים בעניין, הוועד המנהל מבקש להעביר את המסר הבא: על אף הביקורת על רמת השיפוט במשחק ומספר החלטות שגויות שקיבל צוות השיפוט ועוררו מורת רוח בקרב האוהדים, לא מקובל על הוועד המנהל שאוהדי הקבוצה ינקטו בתגובה בפעולות אלימות פיזית או מילולית ואין להתנהגות שהתגלתה כל הצדקה.

"הוועד המנהל מוצא כי תיאור האירוע על ידי השופט קיצוני ומוגזם ולא נשקפה כל סכנה פיזית כפי שמתואר בדו"ח השיפוט. הוועד הנחה את המנכ"ל להופיע בדיון המשמעתי שאליו זומנה הקבוצה כך שיובהרו העובדות לאשורן והאירוע יתברר בפרופורציה הנכונה. על מנת להבהיר את עמדת הוועד המנהל, להעביר מסר לכלל האוהדים ולמנוע אירועים דומים בעתיד, הוחלט לנקוט בסנקציות כנגד האוהדים שלקחו חלק ישיר בהתקהלות.

"בנינו קהילה לתפארת שחרטה על דגלה ערכים שמתנגדים לאלימות וגזענות, פתחנו את דלתינו לכל אדם והקפדנו לשמור על ערכי הספורט. האירועים ביום שישי האחרון מטילים עלינו חובה לעצור ולחשב מסלול מחדש. הוועד המנהל רואה בכלל חברי העמותה, בעלי התפקידים והשחקנים אחראים לאירועים שהתרחשו ביום שישי האחרון ודורש מכולם לקיים חשבון נפש אמיתי. במהלך התקופה הקרובה, נכנס לאסיפת חרום את חברי העמותה על מנת להבין, כקהילה, כיצד ניתן למנוע אירועים דומים בעתיד ולצאת חזקים יותר מהמצב הנוכחי. אנו קוראים לכולם, לגלות סבלנות וסובלנות אחד כלפי השני בתקופה הקרובה".