הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מוקד חירום: מה באמת גרם לנצרת להיפרד מטל בנין?

ראש עיר שדחף למינויו, סכסוך עם הקפטן שהוביל למחאת קהל ופגישה משולשת אליה הגיעה המשטרה, שקיבלה מידע מודיעיני. המאמן עזב אחרי משחק אחד בלבד כשאת מה שקרה מאחורי הקלעים, אפשר לראות אך ורק בישראל. רז זהבי על סיפור שהיה באמת

רז זהבי
רז זהבי  27.08.19 - 17:29

תגיות: טל בנין

טל בנין הוא אחד משחקני העבר הגדולים שידע הכדורגל הישראלי. קפטן, מנהיג וכזה שבאופן טבעי נחשב לשם גדול, שעשוי להתפתח למאמן בכיר בארץ.

יחד עם זאת, היום (שלישי) נרשם פרק נוסף בקריירה שלו, כנראה שהפעם לא באשמתו הישירה, שאותו הוא יעדיף לשכוח. מה באמת גרם לאחי נצרת להיפרד מבנין אחרי משחק אחד בלבד ובלי שעבר בבקרה? הצצה למאחורי הקלעים של סיפור שכולל מעורבות משטרה, סמל שנזרק, איומים ומאמן, שמצא את עצמו בחוץ מוקדם מהצפוי.

הסתכסך עם הסמל
אחרי סיום עונה מוצלח של מוטי איווניר אשתקד, טל בנין נבחר להוביל את פרויקט הצעירים של אחי נצרת העונה. אחרי שסיים במקום הרביעי בקדנציה הראשונה שלו בקבוצה, המאמן חזר לקדנציה שניה בתקווה להוביל אותה לליגת העל.

למרות ההצלחה המקצועית, יו"ר הקבוצה, אחמד חילו, העדיף מאמן אחר, אך מי שדחף למינויו היה ראש העירייה, עלי סלאם. במועדון החליטו להיעתר לבקשת ראש העירייה שמקצה משאבים רבים לטובת חיזוק הירוקים, ומינו את בנין, אך מההתחלה היחסים בין הצדים עלו על שרטון.

כבר באימוני פתיחת העונה החלה אווירה מתוחה בקבוצה, כשבמוקד סכסוך של בנין עם הקפטן, אמג'ד סולימן. המאמן החליט שהשחקן הכי מזוהה עם הירוקים והקפטן לא נמצא בתכניות המקצועיות שלו, אבל ההחלטה האמיצה לא התקבלה בעין יפה על ידי הקהל הירוק, שהביע מחאה על כך.

מעורבות משטרה בפגישה שהובילה לסיום דרכו
בינתיים, העונה החלה והקבוצה הייתה נראית לא מחוברת במשחקי גביע הטוטו, כשהעימות עם סולימן מרחף ברקע לאורך כל הדרך. מקבלי ההחלטות במועדון הבינו שהזמן של בנין לאור מחאת האוהדים, קצוב, והחליטו לא להעביר את חוזהו בבקרה התקציבית במחזור הפתיחה, שם נצרת הפסידה 2:1 לבני לוד. האוהדים מחו בסיום המשחק ואף תקפו מילולית את בנין, כשבהנהלה הבינו שאי אפשר להתעלם מהפיל שבחדר.

במועדון החליטו לבטל על דעת עצמם את האימון שתוכנן כשאת שעת האימון שתוכננה יומיים לאחר מכן, קבעה ההנהלה ולא טל בנין. בינתיים, יושב ראש הקבוצה, אחמד חילו, חזר מחו"ל וכינס פגישה דחופה בנוכחות טל בנין ואמג'ד סולימן, בתקווה ליישר את ההדורים.

כשעה לפני הפגישה, הגיעה לאצטדיון עילוט ניידת משטרה בהפתעה. כן, מה ששמעתם, לראשונה בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי, ניידת משטרה בשיחה בין מאמן, הנהלה ושחקן.

לפי אנשי הביטחון שנכחו במקום, התקבל לכאורה מידע מודיעיני שהפגישה המשולשת עלולה להגיע לפסים אלימים, ושטל בנין עלול להיות מותקף. לא ברור מי הזמין את המשטרה, שכן גרסה אחת גורסת שאוהדים מודאגים הם אלו שהזעיקו אותה, ואילו גרסה אחרת גורסת שבנין לכאורה דיווח על אלימות אפשרית.

אחמד חילו איפשר לשוטרים לערוך חיפשו במקום והבטיח שאין שום מקום להתערבות משטרתית, אבל יחד עם זאת עם ההסלמה בעצם הגעת השוטרים, היה ברור שהשידוך בין המאמן לקבוצה פשוט לא יכול לעבוד. בשיחה קצרה בנוכחות הקפטן סולימן והיו"ר חילו הוחלט על פרידה בתום מחזור אחד, שמשאירה טעם חמוץ במיוחד.

אחרי שנה שלקח הפסקה מהכדורגל, טל בנין, קפטן נבחרת בעבר ומי שסומן כאחד ממאמני העתיד של ישראל, מצא את עצמו שוב נפרד בטונים צורמים קבוצה אותה אימן, אחרי שבהפועל חיפה ובבני סכנין, הפרידה הסתיימה בטריקת דלת ובפרסומים על כוונה לפנות לערכאות משפטיות.

ואחי נצרת? היא שוב הראתה שהקהל הוא כנראה זה שמנהל אותה, ולא החלטות מקצועיות. מה שבטוח, סאגה שכוללת מינוי מאמן שמסתיים בנוכחות משטרה ואיומים, היא בוודאי תעודת עניות לכדורגל הישראלי כולו.

תגובת טל בנין תובא כשתתקבל

האזינו לתגובת אחמד חילו מתוך "5 באוויר"