ראש עיריית עפולה דרש: פטרו את המאמן

ביזאר: אלקבץ שוחח אישית עם בראון, ההנהלה התפטרה

רז זהבי
רז זהבי  27.10.19 - 10:44

תגיות: הפועל עפולה

תחילת כתבה

רק בישראל: ברוב המקומות מי שאמור לקבל את ההחלטות על זהות המאמן אלה חברי ההנהלה, אבל לא כך המצב בהפועל עפולה. נועלת הטבלה בליגה הלאומית עדיין מחפשת את הניצחון הראשון שלה העונה, ומי שהחליט לבצע את הזעזוע הוא לא אחר מאשר ראש העירייה, אבי אלקבץ.

למי שלא מכיר, אלקבץ מאוד מעורב מקצועית והקבוצה מנוהלת מכספים מוניצפליים, אותם מנהל יושב הראש, עמיר נוי. לאחר ה-0:0 המאכזב של עפולה עם הפועל עכו ביום שישי האחרון אירע אירוע חריג, כזה שמתאים יותר למחוזות הליגות הנמוכות, מאשר לליגה הלאומית.

ראש העירייה המתין במדרגות אצטדיון "הסוכריה" למאמן עידן בראון, ביקר אותו קשות על היכולת וביקש ממנו לשים את המפתחות ולהתפטר.

בראון, שעובד תחת ההנהלה, הופתע מהמעורבות של ראש העיר, אך זה מצדו התעקש בשיחה שבראון חייב להתפטר, או שמא הוא יפוטר. מה חושבים בהנהלה על עתידו של המאמן, אתם תוהים? הם מצידם רוצים שבראון, שהחליף את פליקס נעים שפתח את העונה, דווקא ימשיך.

אך רצונות לחוד ומציאות לחוד, אלקבץ כינס היום ישיבת עירייה ובה דן בעתידה של הפועל עפולה, ללא ההנהלה. יושב הראש עמיר נוי שראה איך מקבלים החלטות בלעדיו, החליט להתפטר במחאה. במקביל, ראש העיר לוחץ לפיטורי בראון, שצפוי לסיים את תפקידו, בסיפור שמראה שוב איך מנהלים ומי מקבל את ההחלטות בקבוצה מהלאומית.

מעיריית עפולה נמסר: "עיריית עפולה היא הבעלים היחיד של מועדון הכדורגל הפועל עפולה. בדיוק לפני כשנה התקיימו הבחירות והנהלת העירייה החדשה קיבלה בירושה מועדון בגרעון של 4 מיליון שקלים שאיתו היא תתמודד עוד שנים קדימה".
 
"עם היבחרו מינה ראש העיר הנהלה חדשה לקבוצה שעושה עבודה מצוינת. לצערנו, במישור המקצועי הקבוצה פתחה את העונה בצורה לא טובה ונקלעה למאבקי תחתית. בעקבות מצבה הגיש במהלך הסופ"ש יו"ר הקבוצה עמיר נוי את התפטרותו לראש העיר לאחר המשחק האחרון במטרה לזעזע את המערכת לחיוב ומתוך תקווה לצאת לדרך חדשה. ראש העיר קיבל את ההתפטרות והודה ליו"ר על תרומתו לקבוצה. הבוקר מינה ראש העיר וועדה מייעצת בה יהיו חברים אנשי מקצוע מתחומי הכדורגל, פיננסים ומשפטים ואנשי מקצוע בעירייה שילוו את הקבוצה בהמשך העונה. אנו מאחלים הצלחה להפועל עפולה״.