"גנבים": צפו בשער מעורר המחלוקת של לוד

הקבוצה לא החזירה את הכדור, מזרחי הבקיע. נוף הגליל זעמה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  18.02.20 - 22:52

תגיות: ליגה לאומית

תחילת כתבה

אירוע לא ספורטיבי התרחש הערב בעילוט, במסגרת המשחק בין הפועל נוף הגליל לבני לוד במחזור ה-25 של הליגה הלאומית. בדקה ה-79, כשהיא הוליכה 0:1, הוציאה נוף הגליל כדור, לטובת טיפול בשחקן פצוע; לוד, במקום להחזיר את הכדור בחזרה אל נוף הגליל, שלחה כדור להתקפה מתפרצת ונועם מזרחי הבקיע את שער השוויון. המשחק הסתיים בתיקו 1:1. שחקני הקבוצה הצפונית כעסו מאוד לאחר האירוע, והדברים כמעט והתפתחו לכדי קטטה בין שחקני שתי הקבוצות.

נוף הגליל כעסה מאוד בסיום. המנהל המקצועי של המועדון, רועי כהן, אמר בסיום המשחק: "מה שהיה היום בעילוט זו תעודת עניות לכדורגל הישראלי. אין לי בעיה להפסיד בכדורגל, אנחנו ספורטאים ומקבלים הכל באהבה, אבל לגנוב גול פשוט אין הגדרה אחרת למה שלוד עשו. זה מביש. ממליץ ומאחל לבני לוד להישאר בליגה כספורטאים ולא כגנבים. אנחנו את שלנו נסיק ולא נהיה נאיבים יותר".

בבני לוד אמרו בתגובה: "זה אמנם לא יפה, אבל גם נוף הגליל לא הפסיקו למשוך זמן אחרי כיבוש שער היתרון". ציון צמח, שבישל את שער השוויון עבור לוד, אמר: "אמרתי לגיא דיין שאני מחזיר להם את הכדור ובעטתי בחוזקה לשוער, לא התכוונתי שזה מה שיקרה. לא הבנתי מה קרה באותו רגע, לא נעים לי". בזכות הנקודה שהשיגו, אחרי שני הפסדים רצופים, לוד השתוותה למכבי אחי נצרת שבמקום ה-13, כשלשתיהן 24 נקודות, ובכך פתחה את המאבק על ההישרדות בליגה הלאומית.