מוחמד אבו יונס: "יודע פחות או יותר מי עמד מאחורי הירי"

יו"ר סכנין בראיון לחמש באוויר: "הגבתי בפאניקה. אין לזה קשר לכדורגל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.20 - 19:19
תחילת כתבה

כשהפשע מופיע בכותרות הספורט. אתמול (ראשון) בוצע ירי על ביתו ומכוניתו של יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס, בזמן שישן עם אשתו וארבעת ילדיו בדירה. למזלם אף אחד לא נפגע והיום אבו יונס סיפר ב'מגרש פתוח' על אירוע הירי, הרקע לתקיפה ועל הדרך להמשיך הלאה. כמו כן, הוא התייחס לחזרת הכדורגל ועליית הליגה של סכנין.

"הירי לא שייך לספורט ואין לו קשר לכדורגל", אמר אבו יונס, "זה קשור לעסקים שלי. המקרה הזה נקודתי. אני פחות או יותר יודע מי עומד מאחורי זה. לא רצו להוריד איתו, אנשים היום רוצים לחיות בלי לעבוד, זו אחת הסיבות לירי ואני כמובן לא הסכמתי".

"אני עוסק בזכוכית", המשיך יו"ר סכנין, "אני מקים מרכז רפואי, זה פרויקט ראשון בסכנין והוא בתהליכי הקמה. יש כמה מכרזים בעיר על חשמל ובאחד מהם הקבלן החליט שהוא רוצה לעשות את העבודה ואני לא הסכמתי. ידעתי שתהיה תגובה, אבל הופתעתי שירו ירי על הסלון של הבית שלי".

"כולנו היינו בבית", תיאר אבו יונס את רגעי הירי, "זה היה במוצ"ש לפנות בוקר, כולנו ישנו אני, אשתי וארבעת הילדים שלי. פתאום אתה שומע יריות וזה לא הכי נחמד, אבל זו הסיטואציה. זה מפחיד. הגבתי בפאניקה בהתחלה עד שקמתי למחרת יחד עם אשתי והילדים, התעשטנו ואגרנו כוח. המשכנו הלאה. אנחנו משפחה עובדת אז במיוחד, קמים ב-6:30 וכל אחד נוסע לעבודתו".

"פעם ראשונה שאני חווה איומים כאלה", הבהיר היו"ר, "התחלתי את העסקים שלי בגיל צעיר ואף פעם לא חוויתי ב-40 שנותיי חווייה כזו. היו רמיזות פה, אבל לא הייתי קורא לזה איומים על חיים".

"אני לא לוקח מאבטחים. אני מספיק חזק, לא נשבר מהדברים האלו, להיפך זה רק מחזק אותי", סיפר אבו יונס שחוזר לשגרת חיים רגילה, "נתתי את כל הפרטים שאני יודע עליהם למשטרה, היא חוקרת ואני מקווה שהיא תעמיד אותם לדין בימים הקרובים כי יש כיוון מי הנאשמים".

כמו כן, אבו יונס, כמו כולנו מחכה לחזרת הכדורגל. "יש לי הרגשה שהליגה תחזור בתחילת יוני. כולי תקווה שיתחילו להתאמן לקראת סופ"ש הזה".

כידוע, עצירת העונה לאלתר היא מכה כלכלית עצומה עבור סכנין, שרחוקה רק 2 נקודות מעליית ליגה. "אנחנו קבוצה בתקציב של הליגת העל, אבל נמצאים בלאומית ומפה כל הקושי הכלכלי", המשיך אבו יונס, "אנחנו לקראת סוף העונה, זה לא הוגן להשאיר אותנו בליגה השניה. אומנם יש לי אינטרס כי אנחנו במקום שלישי, אך אני לא מדבר רק על סכנין. תמיד אמרתי שעלייה וירידה תיקבע רק על כר הדשא ולא באסיפות. יש פה עוד 27 נק' ו-9 משחקים, זה הרבה. אם היינו שלושה מחזורים לסוף, זה היה שונה. אפילו מי שבמקום הראשון לא בטוח תישאר שם, אי אפשר לדעת".

על חוסר הרצון של חלק מהקבוצות להמשיך את העונה אמר היו"ר: "בשביל זה יש מנהלת שצריכה ללכת לא לפי אבו יונס, אלא לפי היגיון והוא אומר להמשיך את הליגה, הספורטיביות היא חשובה. אפשר לשקול את האפשרות להכניס קהל עם הגבלה של 1,000 אנשים. אם פותחים קניונים שווקים וגנים וילדים חוזרים לבי"ס, אז התחלנו לחזור לנורמליזציה. הכדורגל זה חלק מזה. אז למה לא לחזור להתאמן?"

"נפעיל את חבר הכנסת איימן עודה", הוא הבהיר, "אבל הוא לא ראש הממשלה או שר הספורט. אני לא רוצה להקדים את המאוחר, אבל אנחנו נערכים לכל. גם לעתירה משפטית אם יעלו רק את מכבי פ"ת. דיברתי היום עם ארז כלפון על הנושא הזה והוא הודיע לי שהוא נחרץ לסיום ליגת העל וגם הליגה הלאומית".

בתוך כך, גם השחקנים יצטרכו לשאת בנטל הכלכלי לפי אבו יונס: "זה פשוט, הם לא התאמנו אז במקום חודשי מרץ ואפריל הם ישחקו במאי וביוני. השחקנים לא באו מחלל אחר. כולם רואים מה קורה בעולם, אין גוף בעולם שלא ניזוק, אין הכנסות היום. אם משרד הבריאות לא אישר לחזור להתאמן אני לא אעשה את זה, אני לא אקח אחריות על זה. אנחנו רוצים שמשרד הבריאות יאשר אימונים סדירים עם מגע, ולהוריד מגבלות".