וויליאם אגאדה: "רוצה להיות כמו איגביני יעקובו"

צפו בכוכבי קטמון: מלך שערי הלאומית ואדליי בראיון זוגי על החיים בשגרת קורונה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  09.05.20 - 10:39
תחילת כתבה

הפועל קטמון היא אחת משתי קבוצות בלבד בליגה הלאומית שחידשו אימוניהן. הקבוצה מהבירה מרוחקת שש נקודות מהמקום השני המוביל לליגת העל ויש לה אינטרס מובהק שהליגה תחודש. השחקנים מרוצים מחידוש האימונים, אך מדובר באימונים ללא מגע, כאשר השחקנים מגיעים לבושים מבתיהם ואינם נכנסים לחדרי ההלבשה.

מלך שערי הליגה הלאומית, ויליאם אגאדה משתף בתחושות: "הסיטואציה היא לא נורמלית, אנחנו רוצים מאוד לחזור לשחק כדורגל ולהריח את הדשא, לכן לא אכפת לנו מכל יתר הדברים. האימונים ללא מגע גומרים אותי, אני שחקן שאוהב עימותים פיזיים. עכשיו אני עובד על הטכניקה שלי בעיקר".

אגאדה (20) הגיע לקטמון לפני שלוש שנים והחל לשחק בקבוצת הנוער. למושבה הניגרית הצטרף לפני שנתיים השוער, אדאביו אדליי (19) והשניים מתגוררים יחדיו בבירה.

אדאביו אדליי: "קשה לי במצב הזה, אין כדורגל, אין כלום. לא יצאנו מהבית במשך שבועות, החזרה לאימונים מעניקה לנו תקווה. אני בקשר עם משפחתי ומרגיע אותם, אנחנו לא מפחדים כאן מהמצב". חברו הוסיף: "אנחנו נערי פיפ"א, כל הזמן בבית גם ככה".

אגאדה שיחק חצי עונה בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב וכבש לא פחות מ-16 שערים, כאשר לצידו בחוד להט אילון אלמוג. למרות היכולת, האלופה לא רכשה את כרטיסו מקטמון. העונה יש לו 13 שערים וקבוצות רבות בליגת העל רוצות לשים עליו את היד: "אילון הוא שחקן נהדר, למכבי תל אביב יש הרבה שחקנים טובים. כל דבר בעתו, לפעמים צריך לחכות להזדמנות. אני אולי צעיר, אבל מוכן לליגת העל. אני מודה לאלוהים עבור העונה הזאת, השתפרתי מאוד מהעונה שעברה. זה הרבה בזכות המועדון והמאמן (זיו אריה)".

אגאדה אמנם צעיר, אך בהחלט שואף גבוה: "אני רוצה להיות איגיביני יעקובו, הוא שחקן אדיר שזכה לכבוד בישראל, בניגריה ובכל העולם. רוצה שיזכרו אותי גם". החלוץ חתם על חוזה ארוך טווח בקטמון וקברניטי הקבוצה הבהירו כי רק הצעה נדיבה תוביל לשחרורו.

עבור אדליי מדובר בעונת הבכורה בבוגרים, לקטמון יש את אחת ההגנות החזקות בליגה ויש לו מניות רבות בכך. בכדורגל הישראלי עברו לא מעט שוערים ניגרים ובהם וינסנט אניימה, דלה איינוגבה ואוסטין אג'ידה. אדליי: "אני אוהב את אניימה, אני עוקב אחריו מאז גיל 6. אני נמצא בקשר עם איינוגבה, יש לנו אחוות שוערים. אני רוצה קריירה כמו של אניימה בצרפת".

השתיים ממתינים לחזרת הליגה. "אם אעלה עם קטמון לליגה הראשונה אהיה מאושר מאוד", אמר אדליי. אגאדה העביר מסר: "בבקשה לי תחזירו לי את הכדורגל, אני מתחנן".

בדומה למועדונים רבים בליגה הלאומית, גם הפועל קטמון ספגה נזקים כלכליים בעקבות התפשטות נגיף הקורונה והמועדון פעל ביצירתיות. אגאדה מספר: "כדי לסייע למועדון, החליטו לקיים משחק וירטואלי נגד מ.ס. קורונה. נמכרים כרטיסים למשחק, מזון ומרצ'נדייס כשכל ההכנסות הן לטובת המועדון".