ליגה לאומית: לא כל הקבוצות רוצות לחדש את העונה

14 מ-16 מהמועדונים עדיין בחל"ת. ארגון השחקנים דרש מהקבוצות הסדר על משכורות חודש יוני: "נמנע העברת כספי זכויות ששידור"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  07.05.20 - 14:28
תחילת כתבה

ליגת העל חוזרת, אבל מה עם הלאומית? מתברר שלא כל הקבוצות מעוניינות לחדש את הליגה משום שהן מתלוננות על פגיעה כלכלית ומקצועית. הפועל קטמון ובית"ר תל אביב בת ים הן היחידות שעורכות אימונים בעוד יתר המועדונים הוציאו את שחקניהם לחל"ת. היום (חמישי) צפויה שיחת זום בין ראשי כל הקבוצות והיא צפויה להיות סוערת.

בינתיים, ארגון השחקנים דרש מקבוצות הליגה הלאומית להגיע עמו להסכמות על תשלום המשכורות של חודש יוני. בהודעה שפרסם הארגון נטען שמעדויות שהגיעו, עולה כי מספר קטן של קבוצות בליגת המשנה בודקות אפשרות שלא לשלם לשחקניהן את משכורות חודש יוני, זאת אף שהליגה תחזור לפעילות.

"ארגון השחקנים דורש מהקבוצות לפתור את העניין בזמן הקרוב ביותר", נכתב בהודעה. "ולא להשאיר את השחקנים בחוסר ודאות, באשר לשכר המגיע להם לאור חזרתם למשחק פעיל". עוד טען הארגון שאם לא יושג הסכם בקרוב, הוא שומר לעצמו את הזכויות לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו, ובתוך כך פנייה למנהלת הליגות בדרישה שלא יועברו לקבוצות כספי זכויות השידור. "נדגיש, כי הארגון מגבה את המנהלת על פעילותה לחידוש הליגות, המבטיחה את עתיד הקבוצות והשחקנים".

מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף, אמר: "השחקנים צריכים לקבל שכר עבור העבודה שלהם, תנו להם לחזור לשחק בראש שקט. אל תפגעו בשחקנים ובאוהדים של הליגה הלאומית, כי פשוט לא ניתן לכם להרוס אותה. ארגון השחקנים לא יוותר בעניין הזה".

ראש חטיבת הספורט, ניר אלון, הוסיף: "בתקופת המשבר כל הקבוצות הוציאו שחקנים לחל"ת, כאשר המדינה שילמה משכורות לחודשיים בזמן שקיבלו את ההקצבות בזמן. בניגוד לליגת העל, אין אלמנט של מכירת כרטיסים ברוב קבוצות הליגה הלאומית. אנחנו נעמוד על כך שקבוצות שלא יסכמו אתנו על תשלום שכר מלא בחודש יוני, לא יקבלו את כספי זכויות השידור. הקבוצות בענפים המובילים בישראל - הכדורגל והכדורסל - צריכות לחזור לפעילות באופן מלא".