דובב גבאי: "מה עשו השחקנים רע? מכניסים אותנו לכלא"

אקס ב"ש ובית"ר בראיון חריף: "מי יפצה שחקנים עם עוד מקור הכנסה"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  08.05.20 - 10:27
תחילת כתבה

לצד החגיגה במנהלת והשמחה הרבה של שחקנים רבים לשוב לשחק כדורגל, ישנו גל ביקורת חריף נגד המנהלת שאישרה מתווה מול משרד הבריאות אשר כולל תקופת שהייה בבידוד ארוכה במיוחד. דובב גבאי, חלוצה של הפועל אום אל פאחם, אמר את שעל ליבו ולדבריו גם את תחושותיהם של שחקנים רבים: "בידוד? בלתי מתקבל על הדעת".

דובב גבאי רשם קריירה עשירה ביותר בליגת העל, כולל עונות בהפועל באר שבע ובית"ר ירושלים. הניסיון הרב בענף הוא זה שכנראה איפשר לו לדבר ולהפוך לאחד המתנגדים המובילים: "אני אנטי הרעיון הזה. זה לא ריאלי, המתווה הוא לא טוב. אשתי תצא במקרה הטוב רק לסופר והילד שלי הולך לגן, מה זה עוזר אם ישימו אותי בבידוד? המשפחה הגרעינית שלי מסתובבת מחוץ לבית".

גבאי חשף גם את דעתם של שחקנים רבים: "אנשים טיפסו על עץ גבוה מדי כדי להחזיר את הכדורגל, בזמן שאחרים לא יצאו חודשיים מהבית. עבורי זה לא ריאלי, בטח במצב הנוכחי של המשק.  מה ההבדל בינינו לבין מוכרים בחנויות שיכולים להיפגש עם אנשים? מה השחקנים עשו רע שמגיע להם עונש? זה כלא".

מלבד השהות הממושכת בבית, עלתה בעיה נוספת: שחקנים בעלי הכנסה נוספת והגבלתם להתפרנס במהלך התקופה. "באום אל פאחם יש הרבה שחקנים בעלי מקור פרנסה אחר שיכול להכניס להם מדי חודש בין 7,000-10,000 ש"ח. מי יפצה אותם? האוצר ישלם? אני לא יודע מי יחתום על המתווה הזה. אנחנו רק רוצים לשחק כדורגל ולהנות, אבל אני לא חושב שצריך לכלוא אותנו", סיכם החלוץ.